کامپیوتکس ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شود؛ کرونا عامل لغو بزرگترین رویداد تجاری IT در آسیا

شیوع ویروس کرونا تا به امروز باعث لغو مراسم‌ها و کنفرانس‌های زیادی شده و جدیدترین قربانی این ویروس کشنده، نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۰ است.

اگرچه در گذشته خبر تعویق برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۰ منتشر شده بود، اما حالا برگزارکنندگان اعلام کرده‌اند که این نمایشگاه امسال برگزار نمی‌شود و باید منتظر برگزاری آن در خرداد ۱۴۰۰ باشیم. این رویداد بزرگ در کنار سایر نمایشگاه‌ها مانند کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد که به علت شیوع کرونا برگزار نشد.

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده به تعداد پایین مبتلایان و قربانیان کرونا در تایوان اشاره شده است. اگرچه این کشور فاصله کمی تا چین، منشا ویروس کووید-۱۹ دارد اما تا به امروز تنها ۴۴۳ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان آن به ۷ نفر رسیده است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، محدودیت‌های شدید سفر به این کشور است، بنابراین دعوت از ۴۳ هزار نفر برای شرکت در یک مراسم در فضای سرپوشیده می‌تواند شمار مبتلایان در این کشور را افزایش چشمگیری دهد.

موبایلت

کامپیوتکس ۲۰۲۰

این مراسم از تاریخ ۱۲ خرداد تا ۱۶ خرداد سال آینده برگزار خواهد شد و برنامه آنلاین نیز برای افراد درنظر گرفته می‌شود. در حالی که نمایشگاه کامپیوتکس امسال برگزار نمی‌شود، در ماه‌های آینده شاهد برگزاری نمایشگاه IFA در برلین به صورت فیزیکی خواهیم بود و نمایشگاه CES 2021 نیز چنین رویه‌ای در پیش می‌گیرد.

تا به امروز نمایشگاه و کنفرانس‌های زیادی در سراسر جهان قربانی کرونا شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به نمایشگاه SXSW، کنفرانس بین‌المللی فیسبوک و نمایشگاه بین‌المللی خودروی نیویورک اشاره کرد. انتظار می‌رود با عرضه واکسن کرونا در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده، شاهد برگزاری نمایشگاه‌ها به صورت عادی از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ باشیم. تا به امروز بیش از ۷.۷ میلیون نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان این ویروس نیز از مرز ۴۲۸ هزار نفر عبور کرده است.

موبایلت

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟