AMD از پردازنده‌های دسکتاپی رایزن 3000XT با شروع قیمت ۲۴۹ دلار رونمایی کرد

AMD از پردازنده‌های دسکتاپی رایزن 3000XT با شروع قیمت ۲۴۹ دلار رونمایی کرد

AMD از پردازنده‌های سری رایزن ۳۰۰۰XT با لیتوگرافی ۷ نانومتری برای دسکتاپ رونمایی کرد. سازنده می گوید این پردازنده ها ۴ درصد عملکرد بهتری نسبت به پردازنده های سری ۳۰۰۰ داشته و از ۱۷ تیر روانه بازار می‌شوند.

کمپانی AMD با اصلاح معماری ۷ نانومتری «Zen 2» موفق شده فرکانس پردازنده‌های سری رایزن ۳۰۰۰XT را تقویت کرده و عملکرد آن‌ها را افزایش دهد. به گفته این شرکت پردازنده‌های جدید حداکثر ۴ درصد در عملکرد تک رشته‌ای نسبت به پردازنده‌های دسکتاپی سری رایزن ۳۰۰۰ برتری دارند؛ پیشرفتی که برای کاربران عادی چشمگیر نیست ولی برای گیمرها اهمیت دارد.

پردازنده‌های رایزن ۹ ۳۹۰۰XT، رایزن ۷ ۳۸۰۰XT و رایزن ۵ ۳۶۰۰XT به ترتیب ۱۲، ۸ و ۶ هسته داشته و حداکثر توان پردازشی آن‌ها ۴.۷ گیگاهرتز اعلام شده است که برای اجرای جدیدترین بازی‌ها، ویرایش فیلم‌های ۴K و یا رندرگیری در نرم افزارهای سه بعدی کفایت می‌کند.

پردازنده های سری رایزن 3000XT معرفی شدند

پردازنده رایزن ۳۹۰۰XT با قیمت ۴۹۹ دلار، ۳۸۰۰XT با قیمت ۳۹۹ دلار و ۵ ۳۶۰۰XT به قیمت ۲۴۹ دلار از تاریخ ۷ ژوئیه (۱۷ تیر) به بازار عرضه می‌شوند.

AMD علاوه بر رونمایی از پردازنده‌های فوق، چیپست B550 را نیز به بازار عرضه کرد که جایگزین مدل فعلی B450 می‌شود. مادربردهای مبتنی بر چیپست B550 استاندارد باس PCIe 4.0 را برای عموم کاربران فراهم کرده و نسبت به مادربردهای B450 پهنای باند بیشتری را برای کارت گرافیک و حافظه SSD فراهم می‌کنند. مادربردهای مبتنی بر B550 از هم اکنون قابل خریداری هستند.

به نظر می‌رسد پردازنده‌های سری ۳۰۰۰XT برای گیمرها و تولیدکنندگان محتوایی که به دنبال ارتقا سریع سیستم هستند، گزینه‌ای مناسب تر نسبت به پردازنده‌های استاندارد سری ۳۰۰۰ هستند. در غیر این صورت پیشرفت چندان قابل توجهی نداشته و بهتر است برای ارتقا سیستم تا زمان عرضه پردازنده‌های سری ۴۰۰۰ صبر کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato