هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره ورود جهان به فاز جدید و خطرناک کووید-۱۹

در برخی کشورها آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا روند صعودی به خود گرفته و آن‌ها با موج دوم شیوع این بیماری مواجه شده‌اند. حالا سازمان بهداشت جهانی از وخامت اوضاع در جهان خبر داده است.

روز پنجشنبه ۱۵۰ هزار نفر در سراسر جهان به کووید-۱۹ مبتلا شدند که نزدیک به نیمی از آن‌ها در ایالات متحده آمریکا ساکن هستند. این آمار یک رکورد محسوب می‌شود و رئیس سازمان بهداشت جهانی، «تدروس ادهانوم» نسبت به آن واکنش نشان داده:

«جهان در فاز جدید و خطرناکی قرار گرفته است. ویروس همچنان با سرعت بالایی در حال گسترش است و هنوز کشنده محسوب می‌شود. علاوه بر این موارد، بیشتر مردم مستعد ابتلا به آن هستند.»

تقریبا هر روز با گزارش‌ها و بعضا اطلاعات جدیدی پیرامون ویروس کرونا روبه‌رو می‌شویم که جدیدترین آن‌ها مربوط به پیدا کردن ویروس کووید-۱۹ در فاضلاب ایتالیا در آذر ۹۸ یعنی دو ماه پیش از گزارش اولین مورد ابتلا به این بیماری در این کشور اروپایی است. با توجه به اطلاعات اخیر، ایتالیا پیش از چین میزبان کرونا بوده که همین موضوع سوالات زیادی پیرامون زمان شیوع آن ایجاد کرده است.

کرونا

بر اساس اعلام موسسه بهداشت ملی ایتالیا، نمونه‌های برداشته شده از فاضلاب شهرهای «میلان» و « تورین» در تاریخ ۲۷ آذر ۹۸ نشان‌دهنده حضور کووید-۱۹ هستند، بنابراین دو هفته پیش از اعلام رسمی اولین موارد ابتلا به کرونا در چین، این ویروس در فاضلاب‌های ایتالیا حضور داشته است. ایتالیا تنها کشوری نیست که با این موضوع مواجه می‌شود، تحقیق دیگری مشخص کرده بود که ۶ دی ماه فردی در فرانسه به این ویروس مبتلا شده بوده که یک ماه قبل از گزارش رسمی اولین موارد ابتلا محسوب می‌شود.

اخیرا به علت ابتلای شمار بالایی از افراد در چین، مقامات در این کشور تصمیم به قرنطینه ۱۱ بخش در پکن گرفته‌اند. اکثر این افراد به علت ارتباط با بازار مواد غذایی این شهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

تا به امروز بیش از ۸.۷ میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان آن نیز از مرز ۴۶۲ هزار نفر فراتر رفته است. در روزهای اخیر آمار در ایران نیز روند صعودی به خود گرفته، با این وجود مردم چندان به این موضوع توجهی ندارند و موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که همین موضوع شاید باعث شکل‌گیری محدودیت‌های مجدد در کشورمان شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟