ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رونمایی اوبر و ویمو از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهبود سیستم‌های خودران

«اوبر» و «ویمو» (Waymo) در کنفرانس بینایی کامپیوتر و تشخیص الگو (CVPR 2020)، آخرین تحقیقات خود در زمینه بهبود ضریب اطمینان و امنیت سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها را نمایش دادند. در این کنفرانس «Drago Anguelov»، محقق ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۰

«اوبر» و «ویمو» (Waymo) در کنفرانس بینایی کامپیوتر و تشخیص الگو (CVPR 2020)، آخرین تحقیقات خود در زمینه بهبود ضریب اطمینان و امنیت سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها را نمایش دادند.

در این کنفرانس «Drago Anguelov»، محقق ارشد شرکت ویمو جزئیات فناوری ViDAR را تشریح کرد. این فناوری که با همکاری آزمایشگاه هوش مصنوعی گوگل به نام «گوگل برین» (Google Brain) توسعه داده شده، ساختار اشیا را از روی حرکت تشخیص می‌دهد. این فناوری شکل هندسی سه بعدی اشیا را با استفاده از تصاویر گرفته شده از دوربین خودرو به کمک تکنیک اختلاف منظر (Motion Parallax) می‌آموزد.

فناوری ViDAR شرکت ویمو

«Anguelov» می‌گوید فناوری ViDAR به کمک پنج دوربین و با استفاده از تکنیک شاتر چرخشی یا رولینگ شاتر (Rolling Shutter) که در آن همه اجزای صحنه به طور همزمان ضبط نمی‌شوند، از ایجاد انحنا در تصویربرداری در سرعت‌های بالا جلوگیری کرده و دقت را بهبود می‌دهد.

فناوری مورد بحث در حال حاضر در شرکت ویمو مراحل آزمایش را پشت سر گذاشته و توانایی تخمین عمق با استفاده از تصاویر دوربین و همچنین تشخیص جهت حرکت موانع مختلف از جمله عابرین پیاده را دارد.

محققان شرکت اوبر نیز سیستمی به نام V2VNet توسعه داده‌اند که اتومبیل‌های خودران به کمک آن می‌توانند داده‌ها را به اشتراک بگذارند. به کمک این فناوری ماشین‌های خودران مجموعه داده‌ها، برچسب‌های زمانی (Timestamps) و اطلاعات موقعیت مکانی را به اشتراک گذاشته و با دریافت داده‌های مرتبط به کمک هوش مصنوعی از تأخیر زمانی جلوگیری می‌کنند.

محققان اوبر می‌گویند شبکه یاد شده ۶۸ درصد نرخ خطای پایین ترین نسبت به اتومبیل خودران تکی دارد. همچنین عملکرد اتومبیل‌های خودران با افزایش تعداد خودروهای متصل به این شبکه افزایش یافته و بهبود «قابل توجهی» در تشخیص اشیای مسدود شده و اتومبیل‌های پرسرعت مشاهده شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی