ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

از سرگیری فعالیت شرکت‌های هواپیمایی و بی‌توجهی به افزایش شمار مبتلایان کرونا

با وجود افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا، محدودیت‌ها در کشورهای مختلف رو به کاهش است که همین موضوع رونق را به صنعت گردشگری بازمی‌گرداند و شرکت‌های مسافرتی و هواپیمایی فعالیت خود را از سر ...

با وجود افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا، محدودیت‌ها در کشورهای مختلف رو به کاهش است که همین موضوع رونق را به صنعت گردشگری بازمی‌گرداند و شرکت‌های مسافرتی و هواپیمایی فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

با بازگشت پروازها به حالت عادی، احتمال افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ وجود دارد، با این حال شرکت‌ها قصد دارند فعالیت خود را از سر بگیرند. در همین راستا اخیرا امریکن ایرلاینز بی سر و صدا در یک بیانیه مطبوعاتی به از سرگیری عادی پروازه‌ها اشاره کرده. این شرکت خبر از این داده که بدنبال افزایش سطح سلامت و ایمنی مسافران است و مرکز پزشکی دانشگاه «وندربیلت» از آن حمایت می‌کند.

بر اساس گزارش Interesting Engineering، امریکن ایرلاینز به مسافران پروازهای شلوغ اجازه می‌‌دهد که بدون پرداخت هزینه اضافه‌، صندلی یا پرواز خود را تغییر دهند. این شرکت هواپیمایی همچنین در بیانیه خود از ضدعفونی کردن داخل هواپیما‌ها با اسپری الکترواستاتیک به صورت هفتگی خبر داده که نابودی ۹۹.۹۹۹۹ درصدی ویروس‌ها و باکتری‌ها در مدت زمان ۱۰ دقیقه را در پی دارد.

امریکن ایرلاینز

«جف بازلر»، مدیر مرکز پزشکی وندربیلت اعلام کرده:

«ما از اینکه به بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان مانند امرکین ایرلاینز مشاوره می‌دهیم، افتخار می‌کنیم، چرا که این شرکت با پشتکار بدنبال سطح جدیدی از سلامتی و ایمنی است. به عنوان بخشی از «پنل مشاوره سلامت مسافر»، متخصصان بیماری‌های عفونی ما در حال همکاری نزدیک با رهبران شرکت آمریکن هستند تا به آن‌ها در شناسایی و استفاده از بهترین شیوه پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ اعضای تیم و همچنین مسافران کمک کنند.»

امریکن ایرلاینز اعلام کرده که تنها شبکه خطوط هوایی است که از محصول موجود در لیست N سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) استفاده می‌کند که محافظت در برابر ویروس کرونا برای مدت زمان ۷ روز را در پی دارد. با وجود چنین اقداماتی، هنوز نمی‌توان از عدم افزایش شمار مبتلایان اطمینان پیدا کرد.

در ایران با شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی برای مبارزه با آن درنظر گرفته شد، با این حال پروازها همچنان ادامه داشتند. با وجود عدم توقف پروازها، تعداد مسافران به شدت کاهش پیدا کرد و شمار بالایی از مردم پروازهای خود را لغو کردند. با این وجود پس از گذشته چندین ماه و بهبود وضعیت، محدودیت‌ها کمتر شد و تعداد سفرها افزایش پیدا کرد. با توجه به تعطیلی خرداد ماه، احتمالا مسافرت‌ها در ایران افزایش چشمگیری پیدا کرد که می‌تواند در افزایش شمار مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر تاثیر داشته باشد.

با شیوع کرونا و قرنطینه شدن مردم در کشورهای مختلف، شرکت‌های مسافرتی و هواپیمایی با ضرر هنگفتی مواجه شدند و تا مرز ورشکستگی نیز پیش رفتند، با این حال کشورها با پرداخت کمک هزینه و وام سعی در حفظ برخی از آن‌ها کردند.

حالا که محدودیت‌ها کاهش پیدا کرده و مردم کم کم در حال از سرگیری مسافرت‌ها هستند، احتمالا وضعیت شرکت‌ها بهبود پیدا می‌کند و از ورشکستگی نجات پیدا خواهند کرد، البته اگر با شروع موج دوم کرونا دوباره کشورهای مختلف دوباره قوانین قرنطینه را اجرا نکنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی