خرید ۹۰ درصد موجودی رمدسیویر توسط آمریکا؛ داروی کرونا فعلا به بقیه نمی‌رسد

اخیرا گیلیاد قیمت داروی درمان کرونا رمدسیویر را اعلام کرده و حالا خبر رسیده که دولت دونالد ترامپ تمام موجودی این شرکت را خریداری کرده است.

به گزارش گاردین، ایالات متحده آمریکا برای مدت زمان سه ماه ظرفیت تولید شرکت گیلیاد را خریداری کرده است. چنین اقدامی، مانع از ارسال این دارو به کشورهای اروپایی و بخش بزرگی از جهان می‌شود. کارشناسان این اقدام دولت را یک جانبه می‌دانند و و اقدام مشابهی را برای واکسن هم پیش‌بینی کرده‌اند

دولت ترامپ در گذشته نیز نشان داده بود که برای تامین تجهیزات موردنیاز آمریکا آماده پیشی گرفتن از سایر کشورهای جهان است. یکی از محققان در دانشگاه «لیورپول»، دکتر «اندرو هیل» در این زمینه اعلام کرده:

«دولت آمریکا اکثر موجودی این دارو را تصاحب کرده، بخاطر همین چیزی برای اروپا باقی نمی‌ماند.»

رمدسیویر اولین داروی درمان کرونا محسوب می‌شود که برای استفاده اضطراری در ایالات متحده آمریکا مجوز دریافت کرده است. این دارو توسط شرکت گیلیاد به تولید می‌رسد و می‌تواند زمان بستری شدن بیماران را کاهش دهد و روند درمان را سریع‌تر کند.

رمدسیویر

در ابتدا ۱۴۰ هزار دوز از این دارو به تولید رسید و در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت، حالا دولت ترامپ ۵۰۰ هزار دوز از این دارو را خریداری کرده که تمام ظرفیت تولید گیلیاد در ماه جاری میلادی و ۹۰ درصد ظرفیت آن برای دو ماه بعدی است.

وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، «الکس ایزار» در این زمینه اعلام کرده:

«پرزیدنت ترامپ برای اطمینان از دسترسی آمریکایی‌ها به اولین داروی مجاز برای کووید-۱۹، یک توافق شگفت‌انگیز انجام داد. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که تمام آمریکایی‌های نیازمند رمدسیویر، به آن دسترسی داشته باشند. دولت ترامپ هرکاری برای اطلاع از درمان‌های کرونا و ارائه آن‌ها به مردم آمریکا انجام می‌دهد.»

در حالی دولت ترامپ تمام موجودی این دارو را برای سه ماه خریداری کرده که در ماه‌های آینده شاهد عرضه واکسن کرونا خواهیم بود. با توجه به این موضوع، این احتمال وجود دارد که در صورت تولید واکسن در آمریکا یا توسط شرکت‌های آمریکایی، تا چندین ماه مردم در کشورهای دیگر به آن دسترسی نداشته باشند.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟