حافظه‌های‌ SSD سری 870QVO سامسونگ با حداکثر ظرفیت ۸ ترابایت معرفی شدند

سامسونگ به صورت رسمی از حافظه‌های‌ SSD سری 870QVO رونمایی کرد و آن‌ها را در چهار ظرفیت مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

حافظه‌های SSD در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته‌اند و دیگر مانند گذشته گران‌قیمت و کم ظرفیت نیستند و اکثر کاربران می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند. سامسونگ یکی از بزرگترین بازیگران این صنعت است. این شرکت کره‌ای اخیرا از حافظه‌های SSD سری QVO 870 رونمایی کرده که در ظرفیت‌های ۱، ۲، ۴ و ۸ ترابایت به فروش می‌رسند.

به گزارش SamMobile، قیمت مدل ۱ ترابایتی این حافظه SSD برابر ۱۲۹.۹۹ دلار است، اما سامسونگ قیمت نسخه‌های با ظرفیت بالاتر را اعلام نکرده و نمی‌دانیم مدل ۸ ترابایتی آن با چه قیمتی فروخته خواهد شد، البته نباید انتظار قیمت پایینی را برای آن داشته باشد.

حافظه‌های‌ SSD سری 870QVO نسل دوم فلش درایو QLC هستند که سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات آن‌‌ها به ترتیب برابر ۵۶۰ و ۵۳۰ مگابایت بر ثانیه است. این محصولات سامسونگ از یک بافر SLC متغیر بزرگ و فناوری هوشمند TurboWrite بهره می‌برند که باعث حفظ بالاترین عملکرد می‌شوند.

سری QVO ترکیبی از عملکرد حافظه‌های SSD و ظرفیت هارد دیسک‌ها هستند و حالا ظرفیت ۸ ترابایت حافظه جدید این سری، یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود. با وجود این ظرفیت بالا، سرعت خواندن تصادفی این سری نسبت به 860QVO بهبودی ۱۳ درصدی را تجربه کرده است.

حافظه‌های‌ SSD سری 870 QVO

حافظه‌های SSD جدید سامسونگ با نرم افزار «Magician» کار می‌کنند که اخیرا به نسخه ۶.۱ بروزرسانی شده است. حافظه‌های سری 870QVO سه سال گارانتی دارند و از امروز به صورت آنلاین قابل خریداری هستند، البته تاریخ دقیق عرضه آن با توجه به کشور و همچنین مدل مدنظر خریدار، متفاوت خواهد بود.

انتظار می‌رود در نسل‌های آینده علاوه بر بهبود عملکرد این حافظه‌ها، قیمت آن‌ها نیز کاهش پیدا کند. با کاهش قیمت SSD، شرکت‌های بیشتری به سراغ استفاده از آن‌ها در محصولات جدید خود می‌روند و کاربران به سرعت بالاتری دسترسی پیدا می‌کنند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟