نارضایتی کاربران ویندوز به خاطر اصرار مایکروسافت بر نصب مرورگر اج

نخستین بار وقتی مرورگر مبتنی بر کرومیوم اج مایکروسافت منتشر شد ظاهری شبیه به یک جایگزین عالی برای کروم گوگل داشت که می توانست میلیون ها نفر را به خود جذب کند. اما در هفته های اخیر برخی جنبه های منفی این مرورگر بر کاربران آشکار شد که یکی از بدترین های آن اِشغال کل فضای صفحه نمایش برای معرفی قابلیت های آن است.

مایکروسافت ارائه مرورگر اج را از دو هفته پیش برای تمامی کاربران ویندوز آغاز کرد. فرایند انتشار این مرورگر در روزهای گذشته با تمام توان دنبال شد و حالا دریافت این به روز رسانی کاربران ویندوز را حسابی به دردسر انداخته است.

اتفاقی که می افتد به این شرح است. یک آپدیت  نرمال ویندوز روی سیستم شما دانلود می شود و در زمان ریبوت شدن همه چیز طبیعی به نظر می رسد. ثانیه هایی بعد از لاگین اما یک پاپ آپ تمام صفحه، کل فضای نمایشگر را اشغال می کند تا امکانات مرورگر اج را به شما معرفی کند. در ادامه وارد فرایند ستاپ می شوید و از شما درخواست می شود که دیتای خود را از مرورگر دیگر به درون اج ایمپورت کنید؛ بسیاری فرایندهای دیگر علاوه بر اینها نیز در پس زمینه دنبال می شوند. اما عجیب آنکه تمامی این کارها بدون هیچگونه هشداری به کاربر انجام می شوند و نکته آزاردهنده آنکه هیچ راهی برای توقف این فرایند و خروج از آن وجود نخواهد داشت.

مرورگر اج

حال این را هم اضافه کنید که مایکروسافت مرورگر اج را به تسکبار شما پین می کند (آن هم در جایگاه اول) و بعد فرایند استارتاپ سیستم و افزوده شدن آیکون مرورگر اج به دسکتاپ آغاز می شود.

شاید بدترین کاری که مایکروسافت در این فرایند انجام می دهد پاک کردن تنظیمات مرورگر پیش فرض باشد. به محض آنکه فرایند آپدیت آغاز می شود و کلیه این فرایندها تمام می شوند از شما در مورد مرورگر پیش فرض تان سوال می شود. فرقی ندارد که کروم مرورگر پیش فرض شما باشد یا هر برنامه دیگری، در هر صورت مایکروسافت کلیه تنظیمات شما را پاک خواهد کرد تا شما را با اج آشتی دهد.

البته مایکروسافت اعلام کرده که اطلاعات مرورگر شما را پاک نمی کند و صرفا شما را ترغیب میکند که از مرورگر اج استفاده کنید.

شما هم از تجربیات خود از دریافت آپدیت جدید بگویید.

Mobit

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟