۶ راهکار عملی برای بهبود سریع و چشمگیر کار و زندگی

این ۶ راهکار نه تنها زندگی شما را شادتر می‌سازند بلکه با پیروزی از آنها در امور کاری نیز  شاید افزایش بازدهی خواهید بود.

کتاب‌های موفقیت در زندگی و کار به یکی از پرفروش‌ترین زمینه‌های صنعت نشر تبدیل شده‌اند و دلیل آن چیزی جز این نیست که در این دنیای شلوغ و پر تکاپو همه به دنبال راهی برای سر و سامان دادن به زندگی هستند. احتمالا شما هم از اینکه به اطلاعاتتان در این زمینه اضافه شود علاقه دارید اما نباید فراموش کنید که همه راه‌های بیان شده در این کتاب ها مستند یا علمی نیستند و در نتیجه ممکن است کارایی دلخواهتان را نداشته باشند.

در ادامه این مطلب ۶ راهکار علمی را ارائه کرده‌ایم که اجرای آنها تنها چند دقیقه از وقت را شما می گیرد اما با تبدیل کردن آنها به عادات زندگی شادتری را تجربه کرده و در زمینه کاری هم شاهد افزایش بازدهی و موفقیت خواهید بود.

۱. از دیگران قدردانی کنید

نام ۵ نفر از همکارانتان که قدردان آنها هستید را یادداشت کنید. درباره کمک هایی که طی هفته گذشته به شما کرده یا رویدادهایی که در آن مشارکت داشته‌اند فکر کنید. کار بعدی شما این است که به هر روشی که ترجیح می‌دهید (ایمیل، پیامک، تماس تلفنی) با آنها تماس گرفته و از صمیم قلب احساس خود در مورد کمک‌های آنها را بیان کنید.

از نظر علمی شواهد بسیاری وجود دارد که در صورت تکرار این آیین طی ۲۱ روز ذهن خود را به تفکرات مثبت عادت خواهید داد. این یکی از مهمترین روش‌ها برای جذب تفکرات مثبت است و طی ۶ ماه شاهد اثرات قابل توجه آن خواهید بود.

۲. در یادگیری از دیگران کوشا باشید

برخی از بهترین مکالمات در زندگی زمانی شکل می گیرد که شما در پی اطلاع از این هستید که دیگران چه کاری را با چه هدفی و چگونه انجام می‌دهند. افراد حرف زدن درباره خودشان را دوست دارند و اگر باهوش باشید کافی است به آنها علاقه خود به یادگیری از آنها را نشان دهید، آنوقت می بینید که چه برخورد خوبی با شما خواهند داشت. بدین منظور سه نفری را که به یاد گرفتن از آنها علاقه دارید، نشان کرده و حتی اگر شده به مدت نیم ساعت آنها را به صرف قهوه دعوت کنید. اینکار از شما تصویری بهتر ساخته و دیگران هم از آن استقبال خواهند کرد.

۳. روی دیگران سرمایه‌گذاری کنید

مطالعات نشان داده که ذهنیت بخشنده منجر به خوشحالی می‌شود. بر اساس پژوهشی که با مشارکت ۶۰۰ نفر صورت گرفته و در مجله «Greater Good» منتشر شد، خرسندی به وسیله میزان بخشش پول قابل پیش‌بینی است. هرچقدر شما بیشتر روی دیگران سرمایه‌گذاری کنید، خوشحال‌تر می‌شوید. این ارتباط میان هزینه‌های اجتماعی و میزان شادی حتی پس از در نظر گرفتن درآمد افراد نیز وجود دارد.

این نشریه علاوه بر این مطالعه، به نظرسنجی «Gallup World Poll» در طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ نیز اشاره داشته. این نظرسنجی نشان داد که مردم در ۱۲۰ کشوری که در ماه قبل به خیریه کمک مالی کرده‌اند، رضایت بیشتری در زندگی خود دارند.

۴. بجای مدیریت زمان، خودتان را مدیریت کنید

با مدیریت بهینه زندگی، وظایف و اولویت‌های خود می‌توانید به سوی بهره‌وری بالاتر، رضایت کاری بیشتر و همچنین تندرستی حرکت کنید. با این پنج روش به مطلوب‌ترین سطح خود مدیریتی دست پیدا کنید:

  1. چندین کار را به صورت همزمان انجام ندهید چرا که به گفته محققان، چنین کاری باعث آسیب به مغز می‌شود. اگر چنین رویه‌ای را در پیش بگیرید، تمرکز خود را از دست می‌دهید و کیفیت کارتان نیز کاهش پیدا می‌کند.
  2. جلسات را به موقع شروع کنید و به پایان برسانید. از موضوع اصلی جلسه دور نشوید و اجازه ندهید دستور جلسه نادیده گرفته شود.
  3. برای خود مرز تعیین کنید و در صورت نیاز به دیگران نه بگویید، با این کار از زمان باارزش خود محافظت می‌کنید.
  4. زمانی از روز که بیشترین بهره‌وری را دارید، شناسایی و انرژی خود را روی انجام مهم‌ترین کارها در همان زمان متمرکز کنید.
  5. از اقداماتی که باعث اتلاف وقت می‌شود، باخبر باشید. از جلسات بیهوده، شایعات و تماس‌هایی که شما را از کارتان دور می‌کنند، فاصله بگیرید.

۵. بخشش را تمرین کنید

تحقیقی جدید نشان می‌دهد که بخشش در محل کار تاثیر مثبتی روی ما دارد. در این مطالعه با مشارکت بیش از ۲۰۰ کارمند مشخص شد که بخشش با افزایش بهره‌وری، کاهش غیبت و مشکلات روانی و جسمی کمتر مانند سردرد ارتباط دارد.

به گفته Greater Good، این تحقیق از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که آگاهی ما درباره پیامدهای احتمالی عدم رفع احساسات منفی پس از بحث و جدل در محیط کار را افزایش می‌دهد. اگر این افراد دیگران را نبخشند، به احتمال زیاد از سایر کارکنان دور می‌شوند، حس همکاری خود را از دست می‌دهند و رفتار پرخاشگرانه بروز می‌دهند.

۶. از تهیه لیست وظایف دست بردارید

«ریچارد برانسون» میلیاردر مشهور و موسس «گروه ویرجین»،  اعتقاد دارد که شادی با انجام کارها بدست نمی‌آید و نباید به دنبال دلیلی برای شاید بودن گشت. از نظر وی به جای اینکه دنبال پولدار شدن، دکتر یا وزیر شدن باشیم کافی است لحظه‌ای نفس عمیق کشیده، دست از این تلاش‌ها برداشته و از بودن در کنار خانواده و دوستان شاد باشیم.

مطالب مرتبط

چطور در محیط کار شخصیتی دوست‌داشتنی داشته باشیم؟

ما موجوداتی اجتماعی هستیم و طبیعی است که دوست داشته شدن از سوی دیگران برایمان خوشایند باشد. البته این بدان معنی نیست که برای رضایت بقیه حاضر به انجام هر کاری باشیم یا اجازه دهیم بقیه از ما سوءاستفاده کنند. وجود کاراکترهای مختلف در محل کار و روابط کاری بین افراد، دوست داشته شدن از... ادامه مطلب

با اصول یک استعفای حرفه‌ای آشنا شوید

برخی تصور می‌کنند در زمان استعفا از شرکت یا سازمان باید تمام خشم فرو خورده خود در سال‌های گذشته را خالی کنند، باوری فوق العاده خطرناک و اشتباه که می‌تواند تا سال‌های سال اثرات مخربی روی حرفه و اعتبار شغلی آنها داشته باشد.استعفا می‌تواند دلایل مختلفی مثل نارضایتی از میزان دستمزد تا آزمایش فرصت‌های جدید... ادامه مطلب

بجای مقایسه خودتان با دیگران این ۳ کار مفید را انجام دهید

«تئودور روزولت» مدت‌ها قبل گفته بود مقایسه قاتل لذت‌هاست. روزولت تنها کسی نیست که چنین عقیده‌ای دارد و روانشناسان هم بارها تاکید کرده‌اند که مقایسه خود با دیگران باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس می‌شود . با این حال چرا ما باز هم دست از آن برنمی‌داریم؟بر اساس تئوری قیاس اجتماعی، مقایسه بخشی... ادامه مطلب

چگونه حس هدایت‌پذیری را در کارکنان ایجاد و تقویت کنیم؟

همه ما می‌دانیم که مدیران باید توانایی مربی‌گری و هدایت کارکنان را داشته باشند اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان حس هدایت پذیری (Coachability) را در کارکنان ایجاد کرد تا سازمان به بالاترین میزان بازدهی دست پیدا کند.مدیران کارآمد به جای اینکه کارکنان را به سمت پاسخ‌های از پیش تعیین شده‌ای هدایت کنند که با... ادامه مطلب

چرا رزومه شما مورد توجه شرکت‌ها قرار نمی‌گیرد؟

اگر در جستجوی کار هستید، قطعا برای شرکت‌های مختلفی در بازار مورد نظرتان رزومه فرستاده‌اید اما حالا نه تلفن‌تان زنگ نمی‌خورد و نه ایمیلی دریافت می‌کنید؛ چنین شرایطی به شدت آزاردهنده و ناامیدکننده خواهد بود و احتمالا سرگردانی گریبان شما را خواهد گرفت و در فاصله‌ای کوتاه اضطراب وجودتان را فرا می‌گیرد. حتما از خود... ادامه مطلب

از خرده مدیریت تا نابلد بودن؛ ۱۲ ویژگی که رییس‌های بد و ناکارآمد دارند

هرقدر هم شغل خوبی داشته باشید یک رییس بد می‌تواند شیرینی آنرا در کامتان تلخ کند، اما اگر کارتان چندان خوشایند نباشد در کنار چنین رییسی غیرقابل تحمل خواهد بود. احتمالا شما هم شنیده‌اید که کارمندان معمولا نه به خاطر شرکت یا سازمان بلکه به خاطر نارضایتی از رییسشان استعفا می‌دهند. مشکل به همین جا... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟