ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
تکنولوژی

پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند

گوگل از آپدیت بزرگی برای کاربران G Suite رونمایی کرد که پلتفرم‌های جیمیل، چت، Docs و Meet را در هم ادغام کرده و به زودی برای نسخه وب و موبایل منتشر خواهد شد. به گزارش ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰

گوگل از آپدیت بزرگی برای کاربران G Suite رونمایی کرد که پلتفرم‌های جیمیل، چت، Docs و Meet را در هم ادغام کرده و به زودی برای نسخه وب و موبایل منتشر خواهد شد.

به گزارش تک کرانچ، تیم G Suite می‌گوید دلیل اصلی پروژه ادغام پلتفرم‌های گوگل این است که کاربران به طور مداوم در حال جابجایی بین حالت‌های ارتباطی مختلف مثل ایمیل، چت، گفتگوی دیداری و تصویری هستند. گوگل با توجه به همین مساله در آپدیت جدید این راه‌های ارتباطی را یکجا کنار هم جمع کرده و در قالب اپ جیمیل ارائه می‌کند.

در نسخه جدید جیمیل سرویس تماس تصویری Meet به نوار پایین اپ موبایل اضافه شده تا کاربران به راحتی بین این سرویس و ایمیل جابجا شوند. در همین قسمت پلتفرم‌های Rooms و Chat قرار گرفته‌اند. ارائه این چهار سرویس در یک اپلیکیشن واحد به این معنی است که حالا کاربران می‌توانند نوتیفیکیشن‌های آن‌ها را در یک مکان مدیریت کرده و از سوییچ کردن بین اپ‌های اختصاصی رهایی یابند.

در حال حاضر این آپدیت تنها برای کاربران G Suite منتشر می‌شود، اما گوگل قصد دارد آن را در آینده در دسترس کاربران معمولی هم قرار دهد.

گوگل همچنین از قابلیت‌های دیگری برای G Suite رونمایی کرد. برای مثال چت روم‌ها حالا قابلیت اشتراک فایل و تسک‌ها را دریافت کرده‌اند و مدیر می‌تواند تسک‌ها را به کاربران اختصاص داده و کاربران خارج از شرکت را به روم‌ دعوت کند. حالا می‌توان در روم بدون نیاز به باز کردن چند وب اپلیکیشن، پنجره چت را در یک سمت باز کرده و در سمت دیگر فایل را ویرایش کرد.

همچنین حالا در جیمیل می‌توان علاوه بر ایمیل‌ها، چت‌ها را نیز جستجو کرد. پین کردن روم‌ها امکان پذیر شده و گزینه‌های جدید «do not disturb» و «out of office» اضافه شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی