اموجی های جدید برای اندروید و iOS به مناسبت روز جهانی اموجی

اموجی های جدید برای اندروید و iOS به مناسبت روز جهانی اموجی

گوگل ساعاتی پیش به بهانه روز جهانی اموجی خبر داد که به زودی ۱۱۷ اموجی جدید را به کاربران اندروید عرضه می کند. اموجی های جدید قرار است که از پاییز امسال و همزمان با انتشار اندروید 11 در اختیار کاربران قرار بگیرند.

از جمله آیتم های اضافه شده به مجموعه اموجی های اندروید می توان به حیوانات جدید (شامل خرس قطبی، سگ آبی و گاومیش کوهان دار آمریکایی)، غذا و نوشیدنی (غذای مکزیکی تاماله، چای بوبا و قوری) اشاره کرد. یک چهره اندک خندان، مردی با روبنده و زنی با تاکسیدو از دیگر اموجی های جدید هستند. برخی اموجی های حیوان قدیمی نیز قرار است که بازطراحی شوند تا ظاهر دوستانه تری پیدا کنند یا اینکه در مد تاریک بهتر دیده شوند.

گوگل همچنین یک نوار دسترسی سریع به اموجی ها را به نسخه بتای کیبورد جیبورد اضافه کرده است که قرار است ظرف ماه های آینده در اختیار کلیه کاربران این اپلیکیشن اندرویدی قرار بگیرد.

البته هنوز مشخص نیست که اندروید 11 دقیقا از چه زمانی در اختیار کاربران قرار می گیرد.  یکی از فایل های ارائه گوگل که اوایل این ماه در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت نشان می دهد که اندروید 11 در تاریخ ۱۱ سپتامبر (۲۱ شهریور ماه) از راه می رسد با این حال گوگل این خبر را تایید یا رد نکرده است. بد نیست اشاره کنیم که سال گذشته اندروید 10 نیز اوایل ماه سپتامبر منتشر شد.

اموجی های جدید برای iOS

اپل نیز به مناسبت امروز یعنی روز جهانی اموجی از اضافه شدن اموجی های جدید به آیفون، آیپد و مک تا اواخر سال جاری میلادی خبر داد. طبق خبری که در نشریه Emojipedia منتشر شد این اموجی ها قرار است که پاییز امسال منتشر شوند و شامل مواردی نظیر نینجا، بومرنگ و سکه می شوند که در ادامه میتوانید تصاویر آیتم های جدید را مشاهده نمایید.

البته این اموجی ها اوایل امسال تایید شدند و بخشی از بسته اموجی 13.0 بودند که از سوی کنسرسیوم یونیکد منتشر گردید. امروز اولین روزی است که اپل به صورت رسمی این طرح ها را بررسی کرده و از ارائه آنها در پلتفرم های مختلف خود خبر داده است.

درست مانند اندروید اموجی های جدید برای اکوسیستم اپل شامل مواردی نظیر سگ آبی، تاماله و موارد دیگری از جمله قلب آناتومیکی، ریه و بسیاری آیتم های دیگر می شود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.