در صورت ابتلای کارکنان شرکت به ویروس کرونا باید چه اقداماتی انجام داد؟

رییس جمهور همین امروز از ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا خبر داد و اگر فقط ۵ درصد این افراد از بیماری خود مطلع بوده باشند، به عدد یک میلیون نفر می‌رسیم. طبیعی است در این شرایط بسیاری از نزدیکان، دوستان و همکاران ما به این بیماری مبتلا شده باشند. اما اگر یکی از کارکنان شرکت به کرونا مبتلا شد، باید به عنوان مدیر چه واکنشی نشان دهیم؟ آیا به خاطر هراس از مشکلات آتی باید سکوت کنیم؟ اما تکلیف پرسنلی که با وی در ارتباط بوده‌اند چه ‌می‌شود؟ این موقعیت چالش برانگیز یکی از مواردی است که تصمیم گیری درست در آن هم به هوش عاطفی و هم به اقدام قاطع نیاز دارد.

اولین قدم پس از شنیدن خبر ابتلای یکی از کارکنان به کرونا، همدلی با او است. حتی اگر علائم وی خفیف باشد، احتمالا به خاطر هراس از اتفاقات پیش رو و احتمال انتقال آن به خانواده و دیگران دچار استرس است؛ بنابراین در حرف‌هایتان به روشنی حمایت خودتان، همکاران و کل سازمان از وی را اعلام کنید. به وی بگویید که آماده شنیدن حرف‌هایش هستید و از در نظر گرفتن مرخصی با حقوق برای وی سخن به میان آورید تا ترسی درباره از دست دادن جایگاهش در شرکت نداشته باشد.

گام دوم در میان گذاشتن بخش منابع انسانی شرکت است. حتی اگر در جایگاه مدیر نیستید هم تفکرات منفی درباره اینکه این کار خیانت به همکارتان است را در  میان بگذارید. شما وقت ندارید و ممکن است تعداد زیادی از همکارانتان به خاطر ارتباط با فرد مورد نظر بیمار شده باشند. همه اینقدر خوش شانس نیستند که علائم را به صورت خفیف بروز دهند، بنابراین سریعا به بخش منابع انسانی خبر دهید تا پرسنلی را که با فرد بیمار در ارتباط بوده‌اند، شناسایی کرده و بدون افشای هویت فرد بیمار، هشدارهای لازم را به آنها بدهند.

malltina

از آنجا که اطلاع رسانی در این باره حساسیت بالایی دارد، بهتر است به جای ارسال ایمیل یا پیامک از طریق تماس ویدیویی یا صوتی کارکنان مشکوک به کووید-۱۹ را در جریان بگذارید. در هر صورت مضمون پیام باید این باشد که یک نفر در مجموعه به کرونا مبتلا شده و بر اساس دستورالعمل‌های سازمان‌های ذی‌صلاح احتمال ابتلای آنها وجود دارد. در صورتی که در محل کار هستید، لطفا هرچه زودتر برای مشاوره با پزشک عازم مراکز درمانی شوید. همچنین طی تماس آمادگی خود برای هر کمکی را به کارمندان اطلاع دهید.

بعید نیست پرسنل مشکوک به کرونا شوکه شده و مضمون تماس را به درستی درک نکرده باشند، بنابراین برای اطمینان بیشتر پس از تماس یک متن مکتوب را هم از طریق ایمیل یا سرویس های داخلی برای آنها ارسال کنید پس از تماس با فرد بیمار و کارکنان در حلقه خطر، نوبت به پیام رسانی عمومی می‌رسد. در این مرحله شرکت شما نحوه برخورد خود با پرسنل را مشخص می‌کند، از اینرو پیام ارسالی باید اطمینان بخش و شفاف باشد.

راه‌های اعلام این خبر می‌تواند متفاوت باشد. اگر این موضوع در یک استارتاپ با تعداد نه چندان بالای کارکنان رخ دهد، شاید بهترین راه برگزاری یک جلسه با تمام آن‌ها باشد. اگر کمپانی بسیار بزرگتر باشد، باید این خبر را به بخشی که کارمند آن به کرونا مبتلا شده، اطلاع دهید. به این موضوع توجه کنید که اطلاعات درباره فردی که به کرونا مبتلا شده و افراد نزدیکش، محرمانه باقی بماند.

پس از برگزاری جلسه حقیقت را به آن‌ها بگویید: «فردی به کرونا مبتلا شده و هم اکنون در قرنطینه است. به افراد نزدیک چنین موضوعی اطلاع داده شده و آن‌ها نیز دفتر را ترک کرده و قرنطینه شده‌اند. اگر چنین موضوعی به شما اطلاع داده نشده، بنابراین به فرد بیمار نزدیک نبوده‌اید. اگر سوالی پیرامون کووید-۱۹ دارید، با دکتر خود تماس بگیرید یا سایت‌های معتبر را مطالعه کنید. شرکت در این دوران سخت از همه کارکنان حمایت می‌کند و ما بهترین‌ها را برای افرادی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، آرزو می‌کنیم.»

در نهایت جویا شدن وضعیت بیمار توسط مدیران ارشد شامل مدیرعامل یک اقدام مثبت تلقی می‌شود. سعی کنید به عنوان مدیرعامل با تمام افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند تماس بگیرید، البته اگر تعداد مبتلایان افزایش چشمگیری پیدا کرد، تماس با تمام آن‌ها تقریبا غیرممکن خواهد بود. در این وضعیت باید مدیران ارشد دست به کار شده و جویای وضعیت بیماران شوند تا احساس کنند که مورد حمایت قرار می‌گیرند.

دوران کنونی برای همه افراد دشوار است و رهبران شرکت‌ مسئولیت مهمی برعهده دارند که  اطمینان دادن به کارکنان و حفظ روحیه آ‌نها است. کارمندی که به کرونا مبتلا شده، به واکنشی سریع و حساس نیاز دارد. چنین اقدامی به کارمندان شما کمک می‌کند که احساس امنیت بیشتری داشته باشند و در وضعیت کنونی روی کارهای مهم شرکت بیشتر تمرکز کنند.

malltina

مطالب مرتبط

با ۳ تاثیر به ظاهر مثبت ولی مخرب دورکاری در بلندمدت آشنا شوید

دورکاری در نگاه اول به معنی زمان بیشتر برای سپری کردن با خانواده، استراحت بیشتر و کاهش هزینه‌ها است اما همین عوامل در بلندمدت می‌تواند روی سلامت جسمی و روانی کارکنان تاثیر مخرب بگذارد.صنایع، شرکت‌های و سازمان‌های بزرگ و کوچک از شرق و تا غرب دنیا به لطف شیوع کرونا درب‌ها را به روی کارکنان... ادامه مطلب

۳.۸ تریلیون دلار ضرر و ۱۴۷ میلیون بیکار؛ پیامدهای کرونا برای اقتصاد جهانی

روزبه‌روز بر شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا افزوده می‌شود و تاثیرات زیادی روی اقتصاد جهانی دارد. بر اساس پژوهشی جدید، اقدامات برای جلوگیری از سرعت شیوع این بیماری هزینه ۳.۸ تریلیون دلاری روی اقتصاد جهانی گذاشته است.به گزارش Daily Mail، برای اولین بار چنین تحقیقی صورت گرفته و محققان در دانشگاه سیدنی توانسته‌اند مدل... ادامه مطلب

۳ توصیه برای جلوگیری از خستگی مفرط کارمندان حین دورکاری

کارمندانی که از خانه کار می کنند، در مقایسه با محل کار بیشتر در معرض خستگی مفرط قرار دارند. به همین دلیل مدیران باید مراقب نشانه‌های این نوع خستگی بوده و با انجام چند کار ساده از دچار شدن کارمندان به آن جلوگیری کنند.«ریچارد بارتون» (Rich Barton)، مؤسس پلتفرم‌های Zillow, Expedia و Glassdoor اخیراً در... ادامه مطلب

ویروس کرونا مقصر کاهش ۲۰ درصدی فروش گوشی هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۰

بر اساس گزارش گارتنر به دنبال دنیاگیری ویروس کرونا، در سه ماهه اول ۲۰۲۰ فروش جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰.۲ درصد کاهش یافته است.کاهش درخواست برای خرید گوشی‌های هوشمند به دنبال توقف هزینه کردن کاربران برای کالاهای غیر اساسی بوده است. بر اساس این گزارش به جز شیائومی، تمامی ۵... ادامه مطلب

گوگل قرارداد ۲۰۰۰ کارمند پاره وقت را به بهانه کاهش درآمدها فسخ کرد

کمپانی گوگل اعلام کرده به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمدها از طریق تبلیغات، قرارداد ۲۰۰۰ کارمند موقت و قراردادی خود را فسخ خواهد کرد. این اقدام در راستای گزارش مدیر ارشد مالی گوگل در ماه گذشته به منظور کاهش نرخ استخدام است.بر اساس گفته‌های روت پورات (Ruth Porat) مدیر ارشد مالی گوگل، «مواجه... ادامه مطلب

تاریخ درباره نتیجه اخراج کارکنان در زمان بحران چه می‌گوید؟

دنیای فناوری این روزها شاهد تعدیل هزاران نیرو در شرکت‌های بزرگ و کوچک داخلی و خارجی است. شرکت‌ها در بیانیه از تاثیرات منفی بحران کرونا بر کسب و کار و تعدیل از سر ناچاری سخن به میان می آورند اما با نگاهی به سابقه IBM طی بحران «رکورد بزرگ» می بینم که اخراج نیروها همیشه... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟