کمپانی «کاس» از اپل و بوز به اتهام سرقت فناوری ایرباد شکایت کرد

کمپانی «کاس» از اپل و بوز به اتهام سرقت فناوری ایرباد شکایت کرد

کمپانی «کاس» شاید به اندازه کافی شناخته شده نباشد و سهم زیادی از بازار هدفون‌های بی‌سیم را از آن خود نکرده باشد، اما آنها می‌خواهند با مجموعه‌ای از پرونده‌‌های قضایی این اتفاق را جبران کنند. طبق گزارش‌های منتشر شده، کاس از شرکت‌های «اپل»، «بوز»، «جی‌لب»، «پلاترونیکس» و «اسکال‌کندی» به خاطر استفاده غیرقانونی از فناوری هدفون‌های بی‌سیم آنها شکایت کرده است.

این کمپانی مدعی است ایرپادهای اپل و هدفون بوز ۷۰۰ و بسیاری مدل‌های مختلف عینا از قابلیت‌ها و تکنولوژی به کار رفته در سری Striva کاس کپی کرده‌اند و به همین ترتیب می‌خواهد غرامت دریافت کند.

این شکواییه تاکید دارد اتفاق رخ داده و اجبار اقتصادی بازار تولیدکنندگان هدفون‌های بی‌سیم در جهان باعث شده سری Striva نتواند به موقع وارد بازار شود یا مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند. کاس اشاره می‌کند که پیش از طرح شکایت به مراجع قضایی، برای شرکت‌های متخلف هشدارهایی ارسال کرده، از جمله نامه‌ای که در سال ۲۰۱۷ در اختیار مدیران اپل قرار گرفته اما آنها نسبت به موضوع بی‌تفاوت بوده‌اند.

در حال حاضر کاس به هیچ عنوان نمی‌خواهد مانع فروش هدفون‌های مد نظرش در بازار شود، بلکه روی پول تمرکز کرده و خواهان دریافت مبلغی به ارزش سه برابر خسارت‌های وارد شده از هر کدام از شرکت‌ها است. تا این لحظه اپل و بوز هنوز واکنشی نسبت به این پرونده از خود نشان نداده‌اند.

بدون شک این شکواییه پرونده دشواری برای کاس خواهد بود؛ چرا که در واقع به نوعی ادعا دارد تکنولوژی‌های روز به کار گرفته شده در هدفون‌های بی‌سیم مطرح جهان در ابتدا توسط آنها طراحی شده است. در همین حین تردیدهایی در مورد ادعای ارائه شده نیز وجود دارد، چرا که شرکت Bragi اوایل سال ۲۰۱۴ (مدت‌ها قبل از عرضه ایرپاد) هدفونی بی‌سیم با نام Dash روانه بازار کرد که از همین الگو پیروی کرده بود، اما نامش به هیچ عنوان در شکواییه مورد بحث به میان نیامده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato