افزایش ۱۰ درصدی ارزش سهام AMD‌ در پی انتشار گزارش مالی درخشان

افزایش ۱۰ درصدی ارزش سهام AMD‌ در پی انتشار گزارش مالی درخشان

AMD گزارش مالی خود برای سه ماهه دوم سال را منتشر کرد که عملکردی فراتر از انتظار داشته و افزایش فروش ۲۶ درصدی پردازنده‌های رایزن و اپیک را تجربه کرده. در پی انتشار این گزارش، ارزش سهام آن نزدیک به ۱۰ درصد افزایش داشته است.

این کمپانی در گزارش مالی خود برای سه ماهه دوم سال جاری میلادی به درآمد ‍۱.۹۳ میلیارد دلاری اشاره کرده و درآمد عملیاتی آن در همین بازه به ۱۷۳ میلیون دلار رسیده است. به لطف فروش بالای پردازنده‌های رایزن، درآمد بخش رایانش و گرافیک با افزایش ۴۵ درصدی به ۱.۳۷ میلیارد دلار رسیده است. با وجود این موضوع، درآمد بخش سازمانی و محصولات نیمه سفارشی با کاهش ۴ درصدی به ۵۶۵ میلیون دلار رسیده است.

AMD خبر از این داده که در برنامه‌های این شرکت برای تولید محصولات جدید تاخیر به وجود نخواهد آمد. مدیرعامل این شرکت، «لیسا سو» درباره گزارش مالی این شرکت اعلام کرده که درآمد ناشی از پردازنده‌های رایزن و اپیک در این سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی بیش از دو برابر شده. این کمپانی گفته:

«انتظار می‌رود درآمد سالانه با فروش پردازنده‌های رایزن و اپیک و نسل آینده محصولات نیمه سفارشی افزایش پیدا کند.»

AMD

در حالی گزارش مالی AMD منتشر شده که اینتل در زمینه تولید پردازنده‌های ۷ نانومتری با مشکل مواجه شده و رئیس بخش سخت افزار خود را نیز اخراج کرده است. با این حال این شرکت اخیرا از پردازنده ۱۰ هسته‌ای Core i9-10850K‌ رونمایی کرده که قیمت اولیه برابر ۴۵۳ دلار دارد.

AMD در بخش پردازنده‌ها برای دستیابی به سهم بیشتر از بازار با اینتل رقابت می‌کند و اخیرا از پردازنده‌های زیادی رونمایی کرده که برای مثال می‌توان به پردازنده‌های دسکتاپ Ryzen 4000 G-Series و Athlon 3000 اشاره کرد.

این شرکت در بخش کارت‌های گرافیک نیز باید با شرکت انویدیا رقابت کند که از یکی از مهم‌ترین آن‌ها، تولید کارت‌های گرافیک ۷ نانومتری است. AMD از گرافیک‌های قدرتمندی در برخی پردازنده‌های خود استفاده کرده و نتایج بنچمارک APU جدید این کمپانی، رایزن ۷ ۴۷۰۰G از توان پردازش گرافیکی مشابه با کارت‌های گرافیک خبر می‌دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato