توییتر حساب «دونالد ترامپ جونیور» را پس از انتشار ویدیویی در مورد کرونا معلق کرد

توییتر حساب «دونالد ترامپ جونیور» را پس از انتشار ویدیویی در مورد کرونا معلق کرد

شبکه اجتماعی توییتر پس از اشتراک ویدیویی با اطلاعات غلط پیرامون ویروس کرونا توسط «دونالد ترامپ جونیور»، حساب پسر رئیس جمهور آمریکا را بطور موقت محدود کرد.

توییتر پس از اینکه پسر دونالد ترامپ لینک یک ویدیو که حاوی اطلاعات اشتباه درباره کووید-۱۹ است را به اشتراک گذاشت، تصمیم به محدودسازی برخی از ویژگی‌های حساب وی گرفت. سخنگوی فیسبوک در صحبت با TechCrunch اعلام کرده:

«این توییت سیاست اطلاعات غلط درباره کووید-۱۹ توییتر را نقض کرده است.»

این شبکه اجتماعی اعلام کرده که این توییت باید حذف شود. در حالی که حساب پسر ترامپ کاملا معلق نشده، برای مدت ۱۲ ساعت برخی از قابلیت‌های آن محدود شده است. این ویدیو که به صورت گسترده توسط سایت «Breitbart News» منتشر شده، چندین نفر با لباس آزمایشگاهی را نشان می‌دهد که خود را «پزشکان خط مقدم آمریکا» معرفی می‌کنند.

توییتر

در این ویدیو هر کدام از افراد ادعاهای اشتباه و خطرناکی را مطرح می‌کنند که یکی از آن‌ها، عدم جلوگیری ماسک از انتشار این ویروس است. یکی دیگر از این افراد، از «هیدروکسی کلروکین» به عنوان داروی ویروس کرونا دفاع می‌کند که البته تا به امروز موثر بودن آن در درمان این بیماری تایید نشده. رئیس جمهور آمریکا خود یکی از طرفداران این دارو محسوب می‌شود و اخیرا دوباره به آن اشاره کرده است.

«Stella Immanuel» از افراد حاضر در این ویدیو یک ادعای غیرعلمی را مطرح می‌کند که شامل استفاده از DNA بیگانگان در برخی درمان‌ها و همچنین نقش روح همسری در ایجاد مشکلات پزشکی مربوط به زنان و زایمان می‌شود. دونالد ترامپ این ویدیو را چندین بار به اشتراک گذاشت که البته هم اکنون در تایم لاین وی وجود ندارد.

برخی توییت‌های حاوی این ویدیو هنوز از این شبکه اجتماعی حذف نشده‌اند و هیدروکسی کلروکین را یک استاندارد طلایی و تغییردهنده بازی می‌دانند. در ریتوییت‌ها به مشاور کاخ سفید در زمینه شیوع ویروس کرونا، «آنتونی فاوچی» حمله شده است. فیسبوک و یوتیوب نیز در تلاش برای حذف این ویدیو از پلتفرم‌های خود هستند. این ویدیو تبدیل به یکی از محبوب‌ترین پست‌ها در فیسبوک شده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato