داروی جدید RLF-100 بیماران مبتلا به نوع شدید کرونا را در ۷۲ ساعت درمان می‌کند

دو شرکت داروسازی روز یکشنبه اعلام کردند معالجه بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ با داروی RLF-100 به بهبودی سریع آنها پس از سه روز منجر خواهد شد.

شرکت داروسازی سوییسی Relief در همکاری با شرکت آمریکایی NeuroRx دارویی به نام RLF-100 یا Aviptadil را توسعه داده‌اند که از ریه‌ها محافظت می‌کند. ماه ژوئن سال جاری سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز توسعه سریع این دارو برای درمان مشکلات ریوی ناشی از کووید-۱۹ را صادر کرد.

فاز دوم و سوم کارآزمایی بالینی این دارو با حضور ۷۰ شرکت کننده در حال انجام بوده و در مواقع اورژانسی برخی از بیمارانی که به دلیل وخامت اوضاع توانایی شرکت در کارآزمایی بالینی را ندارند با آن تحت درمان قرار می‌گیرند.

پزشکان بیمارستان متودیست (Houston Methodist Hospital) واقع در مرکز پزشکی تگزاس در هیوستون آمریکا برای اولین بار بهبودی سریع بیماران اورژانسی با استفاده از داروی RLF-100 را اعلام کردند. بر اساس گزارشات یک بیمار ۵۴ ساله مبتلا به کووید-۱۹ که برای پیوند ریه‌ها تحت درمان قرار گرفته بود، چهار روز پس از مصرف داروی RLF-100 از دستگاه تنفس مصنوعی جدا شد.

به گفته شرکت‌های یاد شده بیش از ۱۵ بیمار اورژانسی مبتلا به کووید-۱۹ با شرایط مشابه با داروی RLF-100 تحت درمان قرار گرفته و بهبود پیدا کرده‌اند. به گفته این دو شرکت تحقیقات محققان مستقل در آزمایشگاهی در برزیل نشان داده است که Aviptadil مانع از تکثیر ویروس کرونا در سلول‌های ریه و سیستم ایمنی می‌شود.

«Jonathan Javitt»، مدیرعامل شرکت NeuroRx می‌گوید هیچ عامل ضدویروسی دیگری همانند RLF-100 سبب بهبودی سریع از عفونت ویروسی نشده و داروی آنها در محیط آزمایشگاه مانع از تکثیر ویروس شده است. محققان قصد دارند با انجام کارآزمایی‌های بالینی بیشتر از تأثیر مشابه این دارو در درمان مشکلات ریوی در بیماران مبتلا به نوع ملایم تر کووید-۱۹ آگاه شوند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟