حمله هکرهای چینی به ۷ شرکت پیشرفته تایوانی برای سرقت فناوری تولید چیپ

حمله هکرهای چینی به ۷ شرکت پیشرفته تایوانی برای سرقت فناوری تولید چیپ

یک شرکت امنیت سایبری تایوانی اعلام کرد هکرهای منتسب به چین به منظور سرقت فناوری نیمه رسانا به چندین شرکت تایوانی حمله کرده‌اند.

به گزارش Wired، شرکت امنیتی تایوانی CyCraft Technology اعلام کرد که هکرها تحت عملیاتی به نام Operation Skeleton Key به منظور سرقت فناوری نیمه رسانا، کدهای برنامه نویسی، کیت‌های توسعه نرم افزار (SDK) و غیره در دو سال گذشته دستکم به هفت شرکت تایوانی حمله کرده‌اند. این شرکت می‌گوید تحقیقات جدید نشان می‌دهند این گروه هک که Chimera نام دارد، توسط دولت چین پشتیبانی می‌شود.

شرکت CyCraft نام شرکت‌های قربانی را اعلام نکرد، اما گفت بسیاری از آنها در منطقه Hsinchu Industrial Park در شهر «سینچو» واقع شده‌اند. از این شهر به عنوان هاب فناوری در شمال تایوان یاد شده و بزرگترین تولیدکننده محصولات نیمه رسانا در دنیا یعنی شرکت TSMC نیز در آن قرار دارد. به گفته محققان هکرها در چند مورد موفق به نفوذ به شبکه شرکت‌های قربانی شده و سپس بوسیله ابزارهای پیشرفته هک به دنبال دسترسی به دیتابیس‌ها بوده‌اند.

شرکت یاد شده می‌گوید یکی از جالب ترین نکته‌ها در مورد این حمله استفاده گروه Chimera از ابزاری است که قبلاً توسط گروه هک شناخته شده‌ای به نام Winnti استفاده شده است. به گفته محققان گروه هک Winnti که بیش از یک دهه از فعالیت آن می‌گذرد به دولت چین وابسته بوده و نوع حملات آن به گروه Chimera شباهت دارد. شرکت CyCraft می‌گوید گروه Chimera احتمالاً همان Winnti است.

CyCraft می‌گوید هنوز هدف هکرها از سرقت کدهای برنامه نویسی و طرح چیپ‌ها مشخص نیست، اما احتمالاً قصد دارند با این کار شرکت‌های نیمه رسانای چینی را در رقابت با شرکت‌های رقیب پیروز از میدان بیرون بیاورند. Chad Duffy از محققان امنیتی این شرکت می‌گوید: «با این کار بخشی از اقتصاد تایوان فلج می‌شود و به دوام آن در طولانی مدت ضربه می‌زند.»

نظرات ۲۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato