تیک‌تاک: تحریم بایت‌دنس غیرقانونی است

تیک‌تاک: تحریم بایت‌دنس غیرقانونی است

تیک‌تاک تحریم کمپانی مالک آن یعنی «بایت‌دنس» را غیر قانونی توصیف کرده و می‌گوید بدون طی کردن تشریفات قانونی گرفته شده است.

تیک‌تاک اعلام کرد به خاطر تحریم شدن بایت دنس به دادگاه آمریکا شکایت می‌کند تا از زیر پا نگذاشته شدن قانون و همچنین برخورد عادلانه با این شرکت و کاربرانش اطمینان حاصل کند. این شرکت افزود تحریم عجولانه بایت‌دنس اعتماد کسب و کارهای بین المللی به آمریکا را به خطر می‌اندازد.

دونالد ترامپ دو روز قبل با امضای فرمان اجرایی کمپانی بایت دنس را به دلایل امنیتی تحریم کرد. طبق این فرمان اپلیکیشن‌های ساخت چین مثل تیک‌تاک «امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده آمریکا را تهدید می‌کنند.»

تیک تاک

تیک‌تاک می‌گوید این فرمان ایده آزادی بیان و بازار آزاد را به خطر انداخته است. این شرکت اضافه کرد برای رفع نگرانی‌ها سعی داشته مشکل را به شکل مسالمت آمیز حل کرده و راهکارهای مختلفی مثل دسترسی به الگوریتم‌ها را ارائه کرده و قول شفافیت بیشتر را داده است. تیک‌تاک بار دیگر تأیید کرد که هیچ گاه اطلاعات خصوصی کاربران را در اختیار دولت چین قرار نداده و محتواها را به دستور این کشور سانسور نکرده است.

تیک‌تاک به موضوع خریده شدنش توسط مایکروسافت و واگذاری کامل کسب و کار آن در کشورهای ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزیلند به غول نرم افزاری اشاره کرد. مذاکرات بین مایکروسافت و این شرکت ۲۵ شهریور تمام می‌شود و حدوداً پنج روز بعد فرمان ترامپ اجرا خواهد شد.

کاربران آمریکایی از اینکه تیک‌تاک قرار است در این کشور ممنوع شود ناراحت هستند. به تازگی یک نظرسنجی با شرکت ۱۰ هزار کاربر آمریکایی تیک تاک انجام شد که ۸۳ درصد از آنها اعلام کردند نگران دسترسی دولت چین به داده‌های خصوصی خود نبوده و حاضر به پاک کردن این اپ نیستند. علاوه بر این ۸۸ درصد از کاربران گفتند تیک تاک را به اپ‌های رقیب مثل Triller و Byte ترجیح می‌دهند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato