توشیبا پس از سه دهه از بازار لپ تاپ‌ها خارج شد

توشیبا پس از سه دهه از بازار لپ تاپ‌ها خارج شد

پس از چندین دهه حضور در بازار لپ‌ تاپ‌ها، توشیبا به صورت رسمی خروج از این بازار و فروش باقی مانده سهام خود به شارپ را اعلام کرد.

این کمپانی ژاپنی اخیرا در بیانیه‌ای از چنین موضوعی خبر داده است. در سال ۲۰۱۸ این شرکت ۸۰.۱ درصد سهامش را به هموطن خود، شارپ واگذار کرد و صاحب جدید آن تصمیم به ادامه عرضه محصولات با برند «Dynabook» گرفت. حالا این کمپانی تصمیم گرفته ۱۹.۹ درصد سهم Dynbook‌ را هم به فروش برساند.

توشیبا در بیانیه خود به این موضوع اشاره کرده که نزدیک به دو ماه پیش شارپ چنین موضوعی را پیشنهاد داده و هم اکنون انتقال سهم تکمیل شده:

«در نتیجه این انتقال، Dynabook بطور کامل تبدیل به یک برند زیرمجموعه شارپ شده است.»

این کمپانی ژاپنی با انتشار چنین بیانیه‌ای کوتاهی، از خروج کامل از بازار کامپیوتر خبر داده و اشاره‌ای به حضور بیش از سه دهه‌ای خود در این کسب و کار نکرده است. این کمپانی اولین لپ تاپ سازگار با IBM با نام «T1100» را در سال ۱۹۸۵ عرضه کرد و تبدیل به یکی از اولین کامپیوترهایی شد که رشد دنیای لپ تاپ‌ها را در پی داشت.

توشیبا
توشیبا T1100

در حالی که لپ تاپ‌های دیگری نیز وارد بازار شدند، T1100 به ویژگی‌های پایه‌ای مجهز بود که تبدیل به استانداردی برای لپ‌تاپ‌ها تا دو دهه بعد از خود شد. از این قابلیت‌ها می‌توان به باتری داخلی قابل شارژ، نمایشگر LCD، سازگاری با کامپیوتر IBM و پشتیبانی از فلاپی دیسک بود.

این لپ تاپ توشیبا به ۲۵۶ کیلوبایت مموری، نمایشگر LCD با رزولوشن ۲۰۰ در ۶۴۰ پیکسل و امکان نمایش ۲۵ خط با ۸۰ کاراکتر و درگاه فلاپی دیسک با پشتیبانی از دیسک‌های با ظرفیت ۶۴۰ و ۷۲۰ کیلوبایت مجهز شده بود. این محصول ابعادی برابر ۳۱.۱ در ۶.۶ در ۳۰.۵ سانتی‌متر و وزنی برابر ۴.۱ کیلوگرم داشت. لپ تاپ T1100 با قیمت ۱۹۹۹ دلار وارد بازار شده بود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato