اپل در روسیه به خاطر سیاست ضدرقابتی در اپ استور مجرم شناخته شد

سرویس ضدانحصار دولت فدرال روسیه موسوم به FAS اپل را به خاطر سوءاستفاده از قدرت در اپ استور مجرم شناخت و با صدور دستور خواستار پاسخ‌گویی این شرکت به نقض قوانین شد.

اردیبهشت ماه سال ۹۸ شرکت کسپرسکی به دلیل عدم انتشار اپ Safe Kids در اپ‌استور از اپل شکایت کرد. آژانس FAS پس از این شکایت رسیدگی به احتمال اتخاذ سیاست‌های ضدرقابتی در این فروشگاه را آغاز نمود. اپل در آن زمان اعلام کرد که این اپ به دلیل در معرض خطر قرار دادن «امنیت و حریم خصوصی کاربران» مجوز انتشار در اپ استور را نگرفته است.

آژانس FAS روسیه اپل را به سوء استفاده از قدرت در اپ استور محکوم کرد

آژانس FAS می‌گوید اپل توسعه دهندگان را مجبور می‌کند تا برای انتشار اپلیکیشن‌های خود در اپ استور از این شرکت درخواست مجوز کنند و بعد با قانون‌شکنی مانع از انتشار آنها می‌شود. سخنگوی اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اپل به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

اپل به اتهام اتخاذ سیاست‌های ضدرقابتی در اپ استور از طرف رگولاتورهای آمریکایی و اروپایی زیر تیغ انتقادات گسترده رفته و حال آژانس FAS نیز به جمع منتقدان اضافه شده است. قانونگذاران آمریکایی در جلسه رسیدگی به اتهام انحصارطلبی شرکت‌های بزرگ فناوری که اوایل مرداد ماه برگزار شد، از «تیم کوک» مدیرعامل اپل در مورد جلوگیری از انتشار اپلیکیشن‌های رقیب در اپ استور سؤالاتی کردند.

کوک در این جلسه به سؤالات کنگره در مورد اخذ مالیات ۳۰ درصدی از فروش اپ‌های شخص ثالث هم پاسخ داد که به عقیده بسیاری از شرکت‌ها رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود. مایکروسافت اخیراً به خاطر عدم انتشار اپ استریم بازی xCloud در اپ استور از اپل انتقاد کرد و این شرکت را به فرق گذاشتن بین اپ‌ها متهم کرد. مدتی بعد فیسبوک نیز به خاطر انتشار اپ Facebook Gaming به شکل ناقص و بدون بازی اپل را به باد انتقاد گرفت.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟