مرسدس AMG A45 S تست گوزن KM77 را با شرمساری ترک کرد [تماشا کنید]

مرسدس AMG A45 S تست گوزن KM77 را با شرمساری ترک کرد [تماشا کنید]

مرسدس AMG A45 S پرقدرت‌ترین هاچبک حال حاضر جهان به‌شمار می‌رود. با آنکه این خودرو بر مبنای پلتفرم چهار چرخ محرک با اولویت محور جلو توسعه پیدا کرده، اما برای آن حالت دریفت تعریف شده و رانندگان می‌توانند راحت‌تر به انجام این حرکت جذاب بپردازند.

حالت دریفت شاید برخی را به این فکر بیندازد که مرسدس AMG A45 S سلاحی تمام‌عیار برای پیست است، چرا که در آن اثری از کم‌فرمانی دیده نشده و امکان عبور از پیچ‌ها با دقت و سرعت زیاد وجود دارد. ولی تست اخیر نشریه اسپانیایی KM77 این موضوع را کاملا رد می‌کند.

هاچبک پر سر و صدای ژرمن‌ها علی‌رغم تجهیز به پیشرانه‌ای قدرتمند و تکنولوژی‌های پیشرفته، در تست گوزن KM77 نمایش فوق‌العاده ضعیفی داشته و نتوانسته از آن سربلند بیرون بیاید. همانطور که قبلا اشاره کرده‌ایم تست گوزن حضور ناگهانی یک مانع در سطح مسیر و میزان چالاکی و پایداری خودرو در تغییر مسیر‌های آنی را شبیه‌سازی می‌کند.

مرسدس AMG A45 S با دو حالت رانندگی راحت (comfort) و اسپرت در تست گوزن مورد ارزیابی قرار گرفته است. در هر دو حالت این خودرو شکست خورده و با انحراف از مسیر مخروطی‌ها را واژگون کرده است.

سرعت پایه در تست نشریه اسپانیایی ۷۷ کیلومتر در ساعت است و اگر مدلی بتواند با این سرعت بدون برخورد به مخروطی‌ها مسیر مارپیچ را پشت سر بگذارد، قبولی می‌گیرد.

پس از تلاش اول نافرجام، در بار دوم راننده سرعت اولیه را به ۷۵ کیلومتر در ساعت کاهش می‌دهد. این بار هاچبک داغ ژرمن‌ها موفق می‌شود بدون برخورد به مخروطی‌ها مسیر مارپیچ موجود را طی کند که البته این موفقیت تاثیری در نتیجه تست ندارد.

نکته جالب اینکه چند روز پیش ب‌ام‌و M235i xDrive گرن کوپه هم که از نظر سیستم انتقال قدرت وضعیت مشابهی با مرسدس AMG A45 S دارد، در تست گوزن KM77 با شکست مواجه شد. به گفته برگزارکنندگان تست، عامل اصلی در شکست نماینده باواریایی‌ها، تایرهای ساخت شرکت بریجستون بود. ناگفته نماند تایرهای AMG A45 S در این تست از نوع میشلن پایلوت اسپرت ۴S بوده است.

بد نیست اشاره کنیم نیروبخش مرسدس AMG A45 S یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ با ۴۱۵ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور است. این هاچبک آلمانی صفر تا صدی برابر با ۳.۹ ثانیه و حداکثر سرعتی برابر با ۲۷۰ کیلومتر در ساعت دارد. قیمت این اتومبیل در سرزمین مادری از ۶۱,۱۰۳ یورو آغاز می‌شود.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato