اختلال گسترده در سرویس‌های گوگل؛ قطعی جیمیل و درایو

اختلال گسترده در سرویس‌های گوگل؛ قطعی جیمیل و درایو

اگر نمی‌توانید با جیمیل ایمیل بفرستید احتمالاً اختلال در برخی سرویس‌های گوگل گریبانگیر شما هم شده است. از صبح امروز به وقت ایران برخی کاربران عدم توانایی در استفاده از برخی سرویس‌های G Suite و مخصوصاً جیمیل را گزارش کرده‌اند.

گوگل با به‌روزرسانی صفحه وضعیت Gmail اختلال در این سرویس و گوگل درایو را تأیید کرد. با سر زدن به توییتر و سایت DownDetector با هزاران گزارش در مورد اختلال در جیمیل در چند ساعت مواجه می‌شوید که هر لحظه به تعداد آنها افزوده می‌شود.

نقشه سایت DownDetector از مناطقی که جیمیل در آنها مختل شده است.

برخی کاربران می‌گویند امکان ارسال ایمیل با جیمیل وجود دارد، ولی پیوست فایل‌ها بسیار زمان بر شده و پس از آپلود شدن فایل پیغام خطای عدم اتصال به اینترنت روی صفحه نقش می‌بندد. این مشکل را بسیاری از کاربران گزارش کرده و از عملکرد نصفه و نیمه جیمیل حین دورکاری شکایت کرده‌اند. ظاهراً اختلال فقط به جیمیل ختم نمی‌شود چون سرویس اسلک نیز تا لحظه درج این مطلب از کار افتاده است.

گوگل چند ساعت پس از اختلال با به‌روزرسانی صفحه وضعیت محصولات این شرکت اعلام کرد که در حال بررسی مشکل است و در ادامه از بروز اختلال در سرویس‌های Meet، Voice و Docs خبر داد. تعدادی از کاربران مشکل آپلود نشدن ویدیو در یوتیوب را نیز گزارش کرده‌اند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato