آیا موفقیت در گرو کار شبانه روزی است؛ پاسخ مدیرعامل توییتر را بخوانید

طبق تازه ترین حرف های جک دورسی این گفته که کارآفرینان باید شب ها هم کار کنند و حتی یک روز هم استراحت نکنند دیگر قدیمی شده است. در واقع به باور مدیرعامل توییتر این نگرش غالبا منجر به شکست می شود.

دورسی که در یک برنامه پادکست حضور یافته بود در صحبت هایش اینطور گفت:

من ترجیح می دهم کارهایم را طوری بهینه کنم که هر ساعت از آن معنا دار باشد (یا حتی هر دقیقه آن) تا اینکه تعداد ساعات کاری ام را بالا ببرم. علت هم این است که تازه فهمیده ام بالا بردن ساعت های کاری کیفیت آن را پایین می آورد.

این میلیاردر ۴۳ ساله در ادامه گفت:

وقتی مردم مجبور شوند برای ساعت های طولانی کار کنند بسیار سفت و سخت می شوند. در واقع در این شرایط انسان دیگر هوشیاری خود را از دست می دهد و متوجه نیست که چه اتفاقاتی پیرامونش رخ می دهند.

خودآگاهی یک خصیصه شخصی است که دورسی باور دارد بسیار در موفقیتش دخیل بوده است.

مدیرعامل توییتر

بسیاری از مردم تصور می کنند که موفقیت یعنی روزی ۲۰ ساعت کار کنند و ۴ ساعت بخوابند زیرا این چیزی است که ظاهری افرادی مانند ایلان ماسک انجام می دهند اما دورسی معتقد است که این روش فایده چندانی ندارد. (قبلا مدیرعامل تسلا گفته بود که گاهی اوقات ۸۰ تا ۹۰ ساعت در هفته کار میکند و حتی زمانی در طول یک هفته ۱۲۰ ساعت کار کرده و این کار خود را دیوانگی خوانده است).

دورسی مدتی است که زمانهایی از روز کاری خود را به تفکر و تامل اختصاص می دهد تا بیشترین بهره را از زمان خود ببرد.

پیش از آنکه کارکنان توییتر و اسکوئر (دیگر شرکت تحت مدیریت دورسی) به خاطر کرونا کار از منزل را آغاز نمایند روز کاری دورسی از ۵ صبح با مدیتیشن آغاز می شد. او می گوید مدیتیشن vipassana را انجام می دهد: تکنیکی که روی مشاهده و درک الگوهای فکری تمرکز دارد (این مدیر موفق در سال ۲۰۱۸ و درست در روز تولد خود سفری ۱۰ روزه به میانمار داشت تا این تکنیک مدیتیشن را یاد بگیرد و این زمان مصادف شد با حمله نظامیان میانمار به مسلمانان روهینگیا. در نتیجه بسیاری دورسی را به خاطر این سفر مورد انتقاد قرار دادند).

بعد از مدیتیشن نوبت به نوشیدن قهوه و پیاده روی هشت کیلومتری او از منزل به محل کار می رسد که حدودا یک ساعت و ۲۰ دقیقه به طول می انجامد. دورسی می گوید در طول مسیر معمولا به پادکست و کتاب های صوتی گوش می دهد تا در این بازه هم یاد بگیرد.

دورسی ادامه می دهد که در این رویکرد او با مدیتیشن ذهن خود را آرام می کرد، با پیاده روی روزانه ورزش را به برنامه خود افزود و با گوش دادن به کتاب های صوتی درس های کوچکی می گرفت و اینگونه خود را برای جلسات کاری آماده می کرد.

اگر این کارها را انجام نمی دادم روز احتمالا وحشتناکی را شروع می کردم و حسم این بود که کلی کار مفید برای خودم انجام داده ام و اینطور به نظر می رسید که یک روز کامل دیگر دارم!

دورسی همچنین می گوید که در گذشته هر هفت روز هفته فقط وعده شام را تناول می کرده تا دیگر حواسش پرت صبحانه و ناهار نشود.

متوجه شدم در طول وعده های غذایی حذف شده میتوانم کارهای زیادی انجام دهم زیرا تمرکزم بیشتر شده بود و زمان بیشتری داشتم تا صرف کار نمایم. دورسی زمان روزانه خود را میان دو شرکت توییتر و اسکوئر تقسیم میکند. صبح ها در توییتر است و عصرها در اسکوئر و در پایان روز به خانه می رود و شام می پزد و استراحت می کند.

او می گوید در پایان روز این سوال را از خود میپرسم: من امروز چه یاد گرفتم؟

malltina

مطالب مرتبط

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

انتخاب مهمی که از نظر وارن بافت شانس موفقیت مان در کار را بالا می برد

وارن بافت را میتوان بزرگترین سرمایه گذار نسل کنونی دانست؛ او حتی قهرمان رشد شخصیتی و پیشرفت حرفه ای است و تاکنون نکات بسیاری را در مورد موفقیت خود با هوادارانش در میان گذاشته است.بهترین توصیه بافت را شاید بتوان در دوران پاندمی کووید به کار بست؛ دورانی که در آن بسیاری از کسب و... ادامه مطلب

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

تبریک خاص بیل گیتس به مناسبت تولد ۹۰ سالگی وارن بافت [تماشا کنید]

وارن بافت، کارآفرین و سرمایه دار آمریکایی هفته گذشته ۹۰ ساله شد و گیتس با انتشار یک پست وبلاگی و ویدیو این روز را به دوست صمیمی خود تبریک گفت. او در این پست حرف های جالبی در مورد بافت مطرح کرد که شاید مهم ترینشان این باشد: بافت به من یاد داد دوستی با... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟