سودا SA01 الکتریکی با نام eK1 توسط کارمانیا عرضه می‌شود

سودا SA01 الکتریکی با نام eK1 توسط کارمانیا عرضه می‌شود

کارمانیا از جمله شرکت هایی است که در پی تحریم های ظالمانه اخیر صنعت خودرو دچار آسیب فراوان شد و در شرایطی که برای عرضه محصولات مدرن بی وای دی نظیر s7 و مدل هیبریدی ۵۰۵ اسب بخاری تانگ مهیا می شد، ناگهان ارتباط تجاری خود با شرکت BYD را از دست داد و در مقابل خیل عظیم درخواست های معوق تحویل خودرو قرار گرفت، اما حالا این شرکت که دوران پر فراز و نشیب اخیر را پشت سر گذاشته قصد دارد تا با سدانی تازه تحت عنوان EK1 یا همان سودا SA01 به بازار برگردد و این خودرو برقی را به عنوان اولین محصول الکتریکی وارد بازار ایران نماید.

EK1

با این حال ظاهرا تحریم های باعث شده تا این خودرو، تحت برند و لوگوی کارمانیا به بازار کشور عرضه شود و تغییر نام و لوگو نیز از همین رو انجام شده است. این درحالی است که هانان سودا SA01 علیرغم ظاهرا ساده خود، یک خودرو جدید محسوب می شود که اولین اخبار در مورد عرضه آن به سال ۲۰۱۹ میلادی باز می گردد.

EK1

کارمانیا EK1 با قدرت ۸۰ کیلووات یا ۱۰۷ اسب بخار نیروی خود را به چرخ های جلو می دهد و با وزن خالص ۱.۳۹ تنی، به حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می رسد، این درحالیست که به گفته کارمانیا، باتری های این خودرو از تکنولوژی نیکل کبالت منگنز، ساخته شده است که یارای تحمل ۲۳۰۰ سیکل شارژ و دشارژ را دارد.

کارمانیا EK1

به گفته کارمانیا، میزان پیمایش شهری ئی کی ۱، برابر با ۳۰۵ کیلومتر شهری و ۳۷۰ کیلومتر پیمایش جاده ای با سرعت ثابت است که البته عدد دقیق این سرعت ثابت اعلام نشده است، همچنین زمان لازم برای شتاب گیری صفر تا صد و قیمت خودرو نیز نامشخص است، اما هانن سودا، قیمت این مدل را در چین ۱۵۰ الی ۱۷۰ هزار یوآن اعلام کرده است که می تواند به معنای قیمتی در محدوده ۴۵۰ الی ۶۰۰ میلیون تومان در بازار ایران باشد.

EK1 کارمانیا

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato