عرضه خودرو در بورس منتفی شد + آخرین قیمت‌ها در بازار

عرضه خودرو در بورس منتفی شد + آخرین قیمت‌ها در بازار

عرضه خودرو در بورس منتفی شد + آخرین قیمت‌ها در بازار

طی چندماه گذشته، رشد تساعدی بازار سرمایه باعث نگاه مثبت مردم و مسئولان نسبت به فرایند داد و ستد در بورس شده بود و به همین خاطر نیز برخی از کارشناسان پیشنهاد دادند تا موضوع لاینحل قیمت گذرای و عرضه خودروهای تولید داخل در بورس صورت بگیرد تا بلکه آشفته بازار خودرو به ساحل آرامش برسد.

اما حالا شورای رقابت خوشبختانه با این طرح عجیب مخالفت کرده و با توجه به تعداد کم عرضه خودرو نسبت به تقاضای موجود در بازار، اجرای چنین طرحی را در شرایط موجود منطقی ندانسته است.

این تصمیم درست در شرایطی مطرح می شود که طی چند هفته اخیر شاهد نزولی شدن بازار سرمایه نیز هستیم و کاملا مشخص نیست که در صورت عرضه خودرو در بازار سرمایه و نزولی شدن قیمت در این بازار، خرید و فروش خودرو آنهم در شرایط فعلی که سایت ها اجازه درج قیمت را ندارند، به چه شکلی امکان پذیر بود؟

واقعیت این است که بخشی از توجیه موافقان حذف قیمت، به مافیایی شدن پروسه قیمت گذاری در بازار آزاد خودرو کشورمان مربوط می شود که ظاهرا براین اساس، قیمت های دستوری توسط گروه خاصی از مالکین تعیین شده و به شکل فراگیر در وب سایت های خرید و فروش خودرو اعلام می شده است،

اما حالا با گذشت چندماه از حذف قیمت ها از روی وب سایت های مربوطه، همچنان شاهد افزایش توجیه ناپذیر قیمت خودرو ها هستیم که گاها حتی مستقل از نرخ دلار نیز روی می دهد و مشخصا از تصمیمات مافیایی برخی از واسطه گران نشات می گیرد.

عرضه خودرو در بورس

بنابراین می توان گفت که فارغ از مساله درج یا عدم درج قیمت ها، روند صعودی قیمت گذاری خودروها در بازار به سبب شرایط اقتصادی خاص کشور همچنان ادامه دارد و به شکل جمعی و گروهی توسط برخی واسطه گران مافیایی و عمده فروشندگان بیمناک از کاهش قدرت خرید، با جدیت دنبال می شود.

در همین راستا آخرین قیمت ها در بازار خودرو به شرح زیر اعلام شده است.

پژو ۲۰۷ i دستی با قیمت ۲۳۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ i اتوماتیک با قیمت ۳۳۲ میلیون تومان، دنا با قیمت ۲۳۰ میلیون، دنا پلاس با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان، تیبا ۲ با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان، تیبا صندوق دار با قیمت ۹۷ میلیون، ساینا با قیمت ۱۱۲ میلیون تومان، پژوپارس با قیمت ۱۸۳ میلیون تومان، سراتو با قیمت ۶۴۰ میلیون تومان، رنو ساندرو استپ وی با قیمت ۴۱۵ میلیون تومان و هایما S7 توربو با قیمت ۶۰۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین، سمند ال ایکس با قیمت ۱۵۲ میلیون تومان، سمند سورن با قیمت ۱۹۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ با قیمت ۱۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس tu5 با قیمت۲۱۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ با قیمت ۱۶۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۵ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ وی ۸ با قیمت ۱۹۸ میلیون تومان، رانا با قیمت ۱۶۸ میلیون تومان و هایماS7 با قیمت ۶۰۷ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

این درحالیست که براساس اخبار منتشر شده، خرید و فروش در بازار در پی شرایط خاص ماه محرم به کمترین حد ممکن رسیده است و عمده معاملات در خصوص خودروهای صفر نیز بین واسطه گران انجام می‌شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل