استقبال شدید از پژو 2008 خط تولید پژو را چهار شیفته کرد

بازار خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور داغ‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند، چرا که این دسته بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و از فروش بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها برخوردار هستند. با توجه به این موضوع، تقریبا تمامی خودروسازان مطرح دنیا طراحی و تولید مدل‌های شاسی‌بلند را در اولویت قرار داده‌‌اند.

گروه پژو سیتروئن (PSA) جزو خودروسازانی است که در سال‌های اخیر سعی کرده با اضافه کردن چند مدل شاسی‌بلند – یا به عبارت بهتر کراس‌اوور – به جمع سبد محصولات، خود را با تحولات بازار هماهنگ‌تر کند. کراس‌اوور کوچک 2008 نتیجه این سیاست فرانسوی‌ها محسوب می‌شود.

نسل اول پژو 2008 در سال 2013 به عنوان جانشینی برای نسخه استیشن 207 معرفی شد. این نسل که به تعداد اندک در کشور ما نیز به فروش رسیده، بر مبنای پلتفرمی مشترک با 208 توسعه یافته بود. سال گذشته با تصمیم پژو این نسل از خطوط تولید خداحافظی کرده و جای خود را به نسل دوم داد.

نسل دوم پژو 2008 چه در نمای بیرونی چه در داخل کابین طراحی جذاب‌تری داشته و با طیف متنوعی از پیشرانه‌های بنزینی، دیزلی و الکتریکی و همچنین لیستی نسبتا بلند از انواع تجهیزات و آپشن‌ها راهی بازار شده است. به همین خاطر، این نسل از نظر فروش بسیار موفق عمل کرده و در اروپا طرفداران زیادی دارد.

میزان استقبال از پژو 2008 جدید به حدی بالاست که بر اساس گزارش اخیر نشریه اتونیوز (Autonews)  پژو مجبور شده شیفت چهارمی را به خطوط تولید این خودرو اضافه کند. این شیفت مشتمل بر 600 کارمند بوده و تعداد پرسنل کارخانه را به 7500 نفر افزایش می‌دهد.

پژو 2008

بد نیست بدانید این نسل از پژو 2008 در شهر ویگوی اسپانیا و در کارخانه اختصاصی گروه پژو سیتروئن تولید می‌شود. این کارخانه در سال 1958 افتتاح شده و ظرفیت تولید سالانه 420 هزار دستگاه خودرو را دارد.

شیفت جدید میزان تولید آخر هفته را به 2400 دستگاه افزایش خواهد داد که نصف آن به کراس‌اوور 2008 اختصاص دارد. طبق آمار از زمان آغاز عرضه این خودرو در ماه جولای، 19,773 دستگاه از آن به فروش رسیده است. این رقم تنها چند صد دستگاه با پرفروش‌ترین محصول پژو یعنی 208 فاصله دارد.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟