یک دختر 16 ساله رکورد اسلالوم جهان را با پورشه باکستر شکست [تماشا کنید]

یک دختر 16 ساله رکورد اسلالوم جهان را با پورشه باکستر شکست [تماشا کنید]

پورشه ۷۱۸ باکستر اسپایدر توانست رکورد سریع ترین خودرویی که مسیر اسلالوم را طی کرده است بشکند و این رکورد به صورت رسمی توسط گینس نیز به ثبت رسیده است.

این رکورد به کمک یک پورشه ۷۱۸ باکستر اسپایدر استاندارد مجهز به لاستیک‌های معمولی توسط یکی از رانندگان حرفه‌ای کارتینگ یعنی کلو چمبرز که ۱۶ سال سن دارد به ثبت رسیده است. کلو برای ثبت این رکورد بین ۵۱ مخروط که با فاصله ۱۵.۳۰ متری از یکدیگر قرار دارند حرکت اسلالوم را در مدت زمان ۴۷.۴۵ ثانیه اجرا کرده است.

کلو چمبرز در باره ثبت این رکورد می‌گوید:

«در ظاهر انجام حرکت اسلالوم آسان به نظر می‌رسد اما برای ثبت سریع ترین زمان برای گذر از این ۵۰ مخروط شما احتیاج به تمرکز بسیار زیاد داشته تا بتوانید در کمترین زمان بهترین عکس العمل را نشان دهید تا به هیچ یک از مخروط ها برخورد نکنید. من برای ثبت این رکورد چندین بار این مسیر را پیمودم و در نهایت خودرو با ارائه یک عملکرد عالی و رسیدن به چسبندگی مورد نیاز توانست این رکورد را به ثبت برساند. ثبت این رکورد بدون حمایت خانواده و شرکت پورشه هرگز امکان پذیر نبود.»

مدیر ویژه شرکت پورشه در آمریکای شمالی نیز از این که توانسته کلو را برای رسیدن به هدفش همراهی کند بسیار خوشحال است و تمامی خانواده پورشه برای ثبت این رکورد توسط کلو احساس افتخار می‌کنند.

پورشه ۷۱۸ باکستر اسپایدر از یک موتور ۴ لیتری ۶ سیلندر تخت نیرو می‌گیرد. این موتور توانایی تولید ۴۱۴ اسب بخار و ۴۲۰ نیوتن متر را دارد و این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های عقب ارسال می‌شود. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۴.۴ ثانیه زمان احتیاج دارد. همچنین شرکت پورشه این مدل را با جعبه دنده PDK که یک جعبه دنده دو کلاچه اتوماتیک نیز عرضه می کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato