مشکلات فنی دامن بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر را هم گرفت؛ بازرسی‌های FAA از خط تولید

بوئینگ اواخر ماه گذشته میلادی به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که برخی از هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر با مشکلات کنترل کیفیت در خط تولید مواجه شده‌اند که در نتیجه آن، ۸ فروند هواپیما زمین‌گیر شدند و حالا اداره هوانوردی فدرال (FAA) تحقیقاتی را درباره آن شروع کرده است.

دو مشکل این هواپیما مربوط به تولید آن در کارخانه شمال «کارولینای جنوبی» می‌شود. این مشکلات به صورت داوطلبانه به رگولاتورها و خطوط هوایی اطلاع داده شده و تحقیقات سازمانی در این زمینه آغاز شده است. سخنگوی بوئینگ اعلام کرده:

«بوئینگ دو مشکل مربوط به تولید را شناسایی کرده که با ترکیب یکدیگر، شرایطی را ایجاد می‌کنند که مطابق با استانداردهای طراحی ما نیست.»

یکی از این مشکلات در هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر مربوط به موادی می‌شود که برای پر کردن فضاهای خالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این مواد مشکل داشته‌اند و تعدادی از آن‌ها ابعاد مناسبی نداشته‌اند. این کمپانی ادعا کرده که این خطاها نشان‌دهنده مشکل در خط تولید است، اما هیچ کدام از آن‌ها به صورت جداگانه زمین‌گیر شدن هواپیماها را توجیه نمی‌کند.

به گفته سخنگوی این شرکت، ترکیب این دو مشکل ایمنی هواپیما را به خطر می‌اندازد و از استاندارد بوئینگ پیروی نمی‌کند که نتیجه آن، زمین‌گیر شدن چندین فروند بوئینگ ۷۸۷ دری‌لاینر بوده است.

اواخر ماه گذشته میلادی ۸ فروند از این هواپیما زمین گیر شدند که مربوط به کشورهای کانادا، سنگاپور و اروپا می‌شود. به گفته بوئینگ، هواپیماهای با دو مشکل زمین‌گیر شده‌اند و آن‌هایی که تنها دارای یکی از این مشکلات بوده‌اند، با ظرفیت محدود به پرواز‌ها ادامه می‌دهند.

بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر

به نظر می‌رسد FAA در حال بررسی این موضوع است که آیا بوئینگ به یک دستورالعمل قابلیت پرواز نیاز دارد یا خیر. تصمیم اداره هوانوردی فدرال می‌تواند روی تمام هواپیماهای دریم‌لاینر در حال پرواز تاثیرگذار باشد و در نهایت منجر به تغییراتی در نحوه مونتاژ آن‌ها شود.

بوئینگ هم اکنون در حال تولید ۷۸۷ دریم‌لاینر در دو منطقه، واشنگتن و کارولینای جنوبی است و این کمپانی پیش از شیوع ویروس کرونا، ماهانه ۱۴ مدل از آن‌ها را تولید می‌کرد که هم اکنون این تعداد به ۱۰ فروند کاهش پیدا کرده و سال آینده میلادی به ۶ فروند در ماه می‌رسد.

بررسی FAA می‌تواند شامل ۱۰۰۰ هواپیما شود که البته این موضوع به دامنه تحقیقات رگولاتور بستگی دارد. این تحقیق در حالی صورت می‌گیرد که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که از مارس ۲۰۱۹ به علت سوانح مرگبار زمین‌گیر شده است، برای سرویس‌دهی دوباره آماده می‌شود.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

پرواز موفق نمونه اولیه هواپیمای Flying-V برای اولین بار [تماشا کنید]

محققان دانشگاه «دلفت» توانسته‌اند برای اولین بار با نمونه آزمایشی هواپیمای Flying-V پرواز کنند. این هواپیما طراحی متفاوتی دارد و مسافران درون بال‌های آن قرار می‌گیرند.دکتر «Roelof Vos» که رهبری این پروژه را برعهده دارد به همراه تیمش، نمونه اولیه این هواپیما با وزن ۲۲.۵ کیلوگرم و پهنای ۳ متر را در آلمان مورد آزمایش... ادامه مطلب

خلبان F-16 در نبرد هوایی شبیه سازی شده از هوش مصنوعی شکست خورد

هوش مصنوعی موفق شد خلبان جنگنده F-16 را در یک نبرد هوایی شبیه سازی شده شکست دهد.آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا یا به اختصار «دارپا» رقابتی به نام AlphaDogfight Trial با حضور شرکت‌های مختلف برگزار کرده که در آن توانایی هوش مصنوعی در نبرد هوایی شبیه سازی شده سنجیده می‌شود. در این مسابقه فقط... ادامه مطلب

بویینگ تولید جمبوجت ۷۴۷ را متوقف می‌کند؛ پایان عصر هواپیماهای غول پیکر؟

منابع آگاه حاکی از آن هستند که کمپانی بویینگ قصد دارد طی دو سال آینده به تولید سری هواپیماهای غول پیکر ۷۴۷ پایان دهد.طبق گزارشی که از سوی بلومبرگ منتشر شده، گفته می‌شود از دید کمپانی آمریکایی بویینگ، عصر پروازهای خیلی بزرگ دیگر به اتمام رسیده، و به همین ترتیب به زودی تولید خانواده جمبوجت... ادامه مطلب

فرمول یک هوایی؛ مسابقه خودروهای پرنده در استرالیا برگزار می‌شود

یک استارتاپ فناوری تازه تأسیس قصد دارد مسابقه ماشین‌های پرنده را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ در استرالیا برگزار کرده و نمونه قرن بیست و یکمی مسابقات فرمول یک را متولد کند.این مسابقه که توسط استارتاپ «Airspeeder» سازمان دهی شده، شامل دو خودروی پرنده کنترل از راه دور می‌شود که در حاشیه شهر کوچکی... ادامه مطلب

پرواز موفق بزرگترین هواپیمای الکتریکی جهان [تماشا کنید]

کمپانی مگنیکس (magniX) موفق شده اولین پرواز بزرگترین هواپیمای الکتریکی جهان را رقم بزند. این موفقیت را می‌توان نقطه عطفی در تکنولوژی موتورهای الکتریکی به حساب آورد.در سال‌های اخیر تلاش‌های متعددی برای تولید هواپیماهای الکتریکی صورت گرفته اما روند پیشرفت در این زمینه به دلایل متعدد کند بوده است. از جمله این دلایل،‌ هزینه بالا،‌... ادامه مطلب

از سرگیری تولید بوئینگ ۷۳۷ مکس با وجود عدم مجوز برای پرواز

شرکت بوئینگ اعلام کرد که پس از وقفه‌ تقریبا چهار ماهه، تولید هواپیمای ۷۳۷ مکس را از سر می‌گیرد. این شرکت اضافه کرد که تولید مجدد این هواپیما با «سرعت کم» و با در نظر گرفتن ده‌ها پارامتر جدید برای بهبود امنیت محیط کار و کیفیت محصول انجام می‌گیرد.بوئینگ ۷۳۷ مکس به خاطر دو سانحه... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟