هواوی از EMUI 11 مبتنی بر اندروید ۱۰ رونمایی کرد

هواوی در کنفرانس توسعه دهنده این شرکت (HDC 2020) از رابط کاربری EMUI 11 رونمایی کرد و عرضه موبایل با سیستم عامل هارمونی ۲.۰ در سال ۲۰۲۱ را تأیید نمود.

به گزارش 9to5Google، تمرکز اصلی هواوی در کنفرانس توسعه دهنده این شرکت روی نسخه بعدی سیستم عامل هارمونی بوده و در کنار آن از نسخه جدید رابط کاربری EMUI نیز رونمایی کرده است. هواوی به خاطر تحریم‌ها نتوانسته EMUI 11 را مبتنی بر اندروید ۱۱ بسازد به همین دلیل نسخه جدید بر مبنای اندروید ۱۰ توسعه داده شده است.

EMUI 11 بر مبنای پروژه متن باز اندروید (AOSP) توسعه داده شده و این یعنی نسخه جدید در واقع EMUI 10.5 مبتنی بر اندروید +10 است. با این حال هواوی موفق شده برخی از تنظیمات اندروید ۱۱ از جمله مجوزهای یک بار مصرف را به رابط کاربری جدید خود بیاورد.

از دیگر قابلیت‌های قابل توجه EMUI 11 می‌توان به اضافه شدن گزینه‌های جدید به قابلیت نمایشگر همیشه روشن، تغییر رابط کاربری اپ گالری، پشتیبانی بهتر از قابلیت چند پنجره، بهبود قابلیت اشتراک گذاری فایل با لپ تاپ‌ها و تبلت‌های هواوی و همچنین بهبود قابلیت‌های حفاظت از حریم شخصی اشاره کرد.

نسخه بتای EMUI 11 به زودی برای گوشی‌های P40 و میت ۳۰ منتشر خواهد شد. در مورد تاریخ دقیق عرضه این نسخه برای گوشی‌های هواوی فعلاً اطلاعاتی منتشر نشده است. مشخص نیست با نصب این آپدیت روی گوشی‌هایی مثل میت ۳۰ پرو و میت ۲۰ پرو که از گوگل پلی پشتیبانی می‌کنند چه اتفاقی رخ خواهد داد، چرا که مجوزهای استفاد از برنامه‌های گوگل که هواوی برای این گوشی‌ها گرفته بود دیگر اعتبار ندارند.

از آنجا که بیلدهای متن باز اندروید ۱۱ منتشر شده‌اند، پیش بینی می‌شود هواوی در ماه‌های آتی ظاهر و همچنین بهینه سازی‌های نرم افزاری را در EMUI 11 اعمال کرده و آن را هر چه بیشتر به اندروید ۱۱ شبیه کند.

سرور ابری

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟