مرکز مهندسی مشهور مک‌لارن فروشی شد؛ پیامدهای شیوع کرونا برای صنعت انگلستان

مرکز مهندسی مشهور مک‌لارن فروشی شد؛ پیامدهای شیوع کرونا برای صنعت انگلستان

مرکز مهندسی مشهور مک‌لارن فروشی شد؛ پیامدهای شیوع کرونا برای صنعت انگلستان

مک لارن طی ماه های اخیر، روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذراند. گسترش ویروس کرونا به شدت به بازار فروش سوپر اسپرت های تولیدی این شرکت ضربه زده است و کمپانی مذکور عملا از ایجاد یک تعادل بین هزینه‌ها و درآمد‌های خود عاجز شده است.

به همین دلیل مک لارن مجبور شده تا مقر مدیریت این تیم در شهر ووکینگ انگلستان را برای فروش و یا اجاره قرار دهد. این مقر از سال ۲۰۰۴ در اختیار شرکت مذکور بوده است و به نوعی تمامی پروژه‌های این شرکت از جمله امور مربوط به تیم فرمول ۱ آن از همین محل هدایت می‌شد. در حال حاضر مک لارن رقم ۲۰۰ میلیون پوند را برای فروش و اجاره مجدد  این مرکز تعیین کرده‌است.

این مرکز مدیریت شامل سه ساختمان اصلی یعنی مرکز فن آوری مک لارن، مرکز تولید محصولات جدید این شرکت و مرکز مدیریت است. هر سه ساختمان به صورت فروش و اجاره ارائه شده اند.

مک لارن
Carlos Sainz, McLaren MCL35

در صورت پیدا شدن خریدار، مک لارن مالکیت این سه ساختمان را از دست خواهد داد، با این حال طبق شرط پیشنهادی این خودروساز همچنان در این سایت تولیدی باقی خواهد ماند و این ملک را از خریدار جدید اجاره خواهد کرد.

این خودروساز انگلیسی انتظار دارد این مقر را تا پایان سال جاری میلادی و با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون پوند به فروش برساند. در واقع این استراتژی جدید شرکت مک لارن است تا بتواند به سرمایه گذاری‌های جدیدی دست پیدا کند. در نتیجه این اقدامات برند مک لارن یک بستر رشد و سرمایه گذاری پایدار برای بلند مدت عرضه خواهد کرد.

پیش از این مک لارن در حدود ۱۲۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کرده بود که در حدود ¼ کارکنان این خودروساز است. همچنین این خودروساز ۱۵۰ میلیون پوند دیگر از بانک ملی بحرین وام دریافت کرده است و قرار است در ازای عرضه مدل های کلاسیک و اجاره یا فروش مقر مدیریت و تولید خود مبلغ ۲۷۵ میلیون پوند دیگر  نقدینگی دریافت کند.

از مهم ترین دلایلی که برند مک لارن را وارد چنین بحرانی کرده است می‌توان به لغو تمامی رویدادهای اتومبیل‌رانی مربوط به این شرکت، توقف تولید، کمبود فروش محصولات در بازارهای جهانی و کاهش تقاضا برای راه حل‌های فناور محور که یکی از بخش‌های مهم شرکت مک لارن به شمار می‌رود اشاره کرد. تمامی این مشکلات بر اثر گسترش ویروس کرونا به وجود آمده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل