همه چیز درباره آیفون 13
گوگل فایبر اینترنت ۲ گیگابیت بر ثانیه را با قیمت ماهانه ۱۰۰ دلار ارائه می‌کند

گوگل فایبر اینترنت ۲ گیگابیت بر ثانیه را با قیمت ماهانه ۱۰۰ دلار ارائه می‌کند

گوگل اعلام کرد سرویس اینترنت پرسرعت این شرکت به نام «فایبر» از اواخر سال جاری میلادی اینترنت ۲ گیگابیت بر ثانیه را با هزینه ماهانه ۱۰۰ دلار در برخی از شهرهای آمریکا ارائه می‌کند.

گوگل اعلام کرد از اواخر سال جاری میلادی سرویس «گوگل فایبر» اینترنت ۲ گیگابیت بر ثانیه (۲۵۰ مگابایت بر ثانیه) را به مشتریان ارائه خواهد کرد. این سرویس ماهانه ۱۰۰ دلار قیمت خواهد داشت که ۳۰ دلار از تعرفه فعلی برای اینترنت ۱ گیگابیت بیشتر است. البته فقط سرعت دانلود افزایش خواهد داشت و سرعت آپلود همان ۱ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود. گوگل با این طرح «روتر وای‌فای ۶ و مش روتر جدید» را نیز به مشتریان تحویل می‌دهد.

این طرح از ماه آینده به صورت آزمایشی در شهر «نشویل» ایالت تنسی و شهر «هانتسویل» ایالت آلاباما راه اندازی خواهد شد و از اواخر سال جاری میلادی در این دو شهر به طور کامل ارائه خواهد شد. گوگل می‌گوید در حال حاضر سرویس‌های Fiber و Fiber Webpass (که از امواج بیسیم به جای کابل‌های نوری استفاده می‌کند) را در ۱۹ شهر ایالات متحده ارائه می‌کند. اینترنت ۲ گیگابیت بر ثانیه از اواخر سال جاری میلادی به صورت آزمایشی در کشورهای دیگر نیز ارائه خواهد شد و از اوایل سال ۲۰۲۱ در «بیشتر» شهرها ارائه می‌شود.

گوگل فایبر دسامبر سال ۲۰۱۹ ارائه اینترنت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه به مشتریان جدید را متوقف کرد و فوریه امسال نیز سرویس تلویزیون را حذف کرد. یکی از مدیران ارشد گوگل فایبر پیشتر گفت که هزینه بالای ارائه سرویس‌های تصویری یکی از دلایل اصلی توقف ارائه گسترده این سرویس بوده است. اما حالا به نظر می‌رسد با ارائه اینترنت ۲ گیگابیت بر ثانیه گوگل تمرکز بیشتری بر ارائه اینترنت پرسرعت کرده است.

مشتریانی که تمایل به دریافت سرویس گوگل فایبر دارند، کافیست به وب سایت گوگل مراجعه کرده و با وارد کردن آدرس ایمیل و آدرس محل سکونت ثبت نام کنند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato