کوین سیستروم یکی از گزینه‌های مدیرعاملی تیک‌تاک است

کوین سیستروم یکی از گزینه‌های مدیرعاملی تیک‌تاک است

بر اساس برخی گزارش‌ها «کوین سیستروم» هم‌مؤسس اینستاگرام یکی از گزینه‌های مدیرعاملی تیک تاک است.

صندلی مدیرعاملی در تیک تاک از اوایل شهریور ماه امسال و پس از استعفای «کوین میر» خالی مانده است. «Vanessa Pappas»، مدیر کل تیک تاک در ایالات متحده از زمان کناره گیری میر موقتاً سکان این پلتفرم را در دست گرفته است.

حال طبق گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، تیک تاک برای ماندن در آمریکا و اثبات جدایی‌اش از کمپانی چینی مالک آن یعنی «بایت‌دنس» به مدیرعامل آمریکایی نیاز دارد. در گزارش آمده که تیک تاک در حال انجام مذاکرات اولیه با «کوین سیستروم»، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل سابق اینستاگرام است البته هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

به گزارش «بلومبرگ»، شرکت‌های آمریکایی از جمله اوراکل و والمارت عمده سهام تیک تاک را از بایت‌دنس خریداری خواهند کرد و این پلتفرم در آمریکا به یک شرکت جداگانه با دفتر مرکزی مستقل تبدیل خواهد شد. اوراکل ۲۰ درصد از سهام تیک تاک را تصاحب خواهد کرد و والمارت و دیگر شرکت‌های سرمایه گذاری آمریکایی سهام دار جزء خواهند شد.

طبق این توافق که باید به تأیید دونالد ترامپ و دولت چین برسد، تیک تاک باید مدیرعامل آمریکایی استخدام کند و اکثر اعضای هیئت مدیره نیز باید آمریکایی باشند. تیک تاک تا پیش از انتخاب «کوین میر» مدیرعامل بین المللی نداشته و این سمت را سال ۲۰۲۰ به منظور تلاش برای اثبات جدایی از بایت دنس ایجاد کرد.

سیستروم سال ۲۰۱۰ به کمک «مایک کریگر» اینستاگرام را تأسیس کرد و تا زمان تصاحب این پلتفرم توسط فیسبوک در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۱ میلیارد دلار، با سمت مدیرعامل فعالیت می‌کرد. سیستروم و کریگر سال ۲۰۱۸ به شکل ناگهانی از سمت‌های خود در اینستاگرام استعفا دادند که برخی گزارش‌ها آن را به «افزایش تنش بین این دو با مارک زاکربرگ بر سر آینده اینستاگرام» ربط داده‌اند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato