ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدیرعامل استارتاپ ضدکلاهبرداری NS8 به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد

مدیرعامل یک استارتاپ ضدکلاهبرداری به اتهام جعل اسناد و کلاهبرداری چند میلیون دلاری توسط پلیس فدرال آمریکا دستگیر شد. «Adam Rogas»، مدیرعامل استارتاپ NS8 حدوداً سه ماه قبل ۱۲۳ میلیون دلار از سرمایه گذاران دریافت ...

مدیرعامل یک استارتاپ ضدکلاهبرداری به اتهام جعل اسناد و کلاهبرداری چند میلیون دلاری توسط پلیس فدرال آمریکا دستگیر شد.

«Adam Rogas»، مدیرعامل استارتاپ NS8 حدوداً سه ماه قبل ۱۲۳ میلیون دلار از سرمایه گذاران دریافت کرد و از این قرارداد بیش از ۱۷ میلیون دلار عایدش شد. حال او با اتهام فریب سرمایه گذاران روبرو شده و توسط FBI دستگیر شده است.

«Audrey Strauss»، دادستان شهر منهتن می‌گوید: «Rogas همانند گرگی است که قصد محافظت از لانه مرغ‌ها را داشته. او بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای شرکتش که در زمینه مبارزه با کلاهبرداری فعالیت می‌کند جذب کرده اما خودش کلاهبرداری کرده است.»

NS8 سال ۲۰۱۶ با هدف کمک به کسب‌و‌کارهای کوچک برای تشخیص کلاهبرداری اینترنتی و ارائه نرم افزاری امنیتی تأسیس شد. مدیران ارشد این استارتاپ هفته گذشته بیش از ۲۰۰ کارمند را اخراج کردند و دلیل کاهش نیرو را بررسی احتمال کلاهبرداری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کردند.

استارتاپ NS8 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «هیئت مدیره باخبر شده است که بیشتر اسناد مربوط به درآمد شرکت و اطلاعات مشتریان توسط آقای Rogas جعل شده‌اند.» Rogas در پرونده‌های جداگانه که توسط وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تنظیم شده‌اند، با چندین فقره کلاهبرداری روبروست. مجازات اتهاماتی که وزارت دادگستری مطرح کرده ۲۰ سال زندان است.

وزارت دادگستری آمریکا NS8 می‌گوید بین ژانویه ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ بین ۴۰ تا ۹۵ درصد از اسناد استارتاپ NS8 جعلی بوده‌اند. Rogas متهم است که در دوره یاد شده با ارائه مدارک بانکی ساختگی درآمد شرکت را چندین میلیون دلار اعلام کرده و با تهیه گزارش‌های مالی جعلی سرمایه گذاران را فریب داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

    حتما آمریکایی نبوده، تهش نگاه کنی یک جنش ایرانیه

مطالب پیشنهادی