ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل اولین بتای عمومی iOS 14.2 و iPadOS 14.2 را منتشر کرد

اولین بتای عمومی iOS 14.2 و iPadOS 14.2 برای محصولات اپل منتشر شد و کاربران می‌توانند آن‌ها را نصب و امتحان کنند. چندین روز پیش شاهد انتشار نسخه بتای iOS 14.2 برای توسعه‌دهندگان بودیم و حالا کاربران ...

اولین بتای عمومی iOS 14.2 و iPadOS 14.2 برای محصولات اپل منتشر شد و کاربران می‌توانند آن‌ها را نصب و امتحان کنند.

چندین روز پیش شاهد انتشار نسخه بتای iOS 14.2 برای توسعه‌دهندگان بودیم و حالا کاربران عادی نیز می‌توانند اولین نسخه بتای عمومی این سیستم عامل را دانلود کرده و امتحان کنند که البته برای این کار باید به پرتال وب برنامه «Apple Beta Software» بروند. به نظر می‌رسد که ویژگی‌های این سیستم عامل تفاوتی با نسخه توسعه‌دهندگان آن ندارد.

بیشترین تغییرات در این نسخه مربوط به کنترل سنتر می‌شود. اپل در اولین بتای عمومی iOS 14.2 یک آیکون جدید برای سرویس شناسایی موسیقی «Shazam» در کنترل سنتر درنظر گرفته و همچنین گزینه «تشخیص مردم» در بخش ذره‌بین قرار گرفته که فاصله کاربران با افراد دیگر را اندازه‌گیری می‌کند و ویژگی کارآمدی در دوران شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود.

اپل در این نسخه تغییراتی در طراحی کنترل سنتر اعمال کرده و همچنین آیکون اپل واچ نیز با تغییرات اندکی مواجه شده است.

بتای عمومی iOS 14.2

اپل کمتر از یک هفته پیش سیستم عامل‌های جدید خود یعنی iOS 14 و iPadOS 14 را برای دستگاه‌هایی که از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند، منتشر کرد. این کمپانی اغلب پس از انتشار یک نسخه اصلی از سیستم عامل خود، چنین نسخه دیگر از آن نیز در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد تا باگ‌های موجود در آن را برطرف کند.

پیش از اینکه یک نسخه به صورت عمومی منتشر شود، نسخه بتای آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا باگ‌های درون آن برطرف شوند. در همین راستا شاهد وجود مشکلاتی درون این نسخه‌ها هستیم و بهتر است کاربران عادی از دریافت و نصب آن‌ها جلوگیری کنند، چرا که شاید به دستگاه یا اطلاعات آن‌ها آسیب وارد شود.

اگر می‌خواهید نسخه بتای عمومی iOS 14.2 و iPadOS 14.2 را امتحان کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را روی دستگاه‌های دوم خود نصب کنید و البته پیش از این کار از اطلاعات آن‌ها بکاپ بگیرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی