تا پایان سال سهم گوشی‌های زیر ۴۰۰ دلار از بازار به ۷۰ درصد می‌رسد

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی شرکت «IDC»، سهم گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده با قیمت زیر ۴۰۰ دلار در سال ۲۰۲۰ در بازار جهانی به ۷۳ درصد خواهد رسید.

با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد خانه‌نشین شدند و شغل خود را از دست دادند. این موضوع به همراه عدم اطمینان از آینده باعث شده کاربران کمتر به سراغ خرید محصولات گران قیمت بروند و در همین راستا سهم گوشی‌های میان‌رده در بازار با افزایش روبه‌رو شده است.

در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ سهم گوشی‌ها با قیمت ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار در بازار جهانی برابر ۶۰ درصد بوده که البته در کشورهای آسیا اقیانوسه شامل اروپای مرکزی و شرقی، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا به ۸۵ درصد رسیده است.

سهم گوشی‌های ارزانتر از ۲۰۰ در ایالات متحده آمریکا با رشد ۱۰ درصدی در مقایسه با سال گذشته میلادی، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به ۲۷ درصد رسیده. در همین بازه زمانی سهم گوشی‌های بالارده با قیمت ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار با افزایش ۴ درصدی مواجه شده و به ۱۱.۶ درصد رسیده است.

گوشی‌های اقتصادی

بیشترین رشد فروش گوشی‌های بالارده مربوط به چین می‌شود. سهم این محصولات با رشد ۸ درصدی در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ در چین به ۲۱ درصد رسیده. سامسونگ، هواوی، شیائومی و اوپو بیشترین فروش را در این بخش بازار تجربه کرده‌اند. اپل با گوشی آیفون SE جدید اخیرا وارد این بخش شده و انتظار دارد در آینده به سهم مناسبی دست پیدا کند.

به نظر می‌رسد سهم گوشی‌های اقتصادی (۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار) و محصولات میان‌رده (۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار) در ماه‌های آینده با افزایش روبه‌رو شود. انتظار می‌رود در بلندمدت گوشی‌ها در محدوده قیمتی ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار بیشترین رشد را تجربه کنند، چرا که قیمت متوسط گوشی‌های 5G به ۴۶۵ دلار رسیده است.

افزایش تقاضا برای گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده، یک چالش بزرگ برای گوشی‌های پرچمدار خواهد بود، محصولاتی که روزبه‌روز با افزایش قیمت مواجه می‌شوند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟