ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

توییتر با ابزار «Birdwatch» به جنگ اطلاعات غلط می‌رود

توییتر یک ابزار آزمایشی جدید به نام «Birdwatch» را توسعه می‌دهد که بخشی از تلاش‌های این پلتفرم برای مقابله با اطلاعات غلط در دنیای آنلاین محسوب می‌شود. یک مشاور شبکه‌های اجتماعی به نام «مت ناوارا» ...

توییتر یک ابزار آزمایشی جدید به نام «Birdwatch» را توسعه می‌دهد که بخشی از تلاش‌های این پلتفرم برای مقابله با اطلاعات غلط در دنیای آنلاین محسوب می‌شود.

یک مشاور شبکه‌های اجتماعی به نام «مت ناوارا» اسکرین‌شات‌هایی از این قابلیت روی موبایل منتشر کرده که آن را در وضعیت کنونی به نمایش می‌گذارد. به نظر می‌رسد این ابزار به عنوان یک گزینه در منوی زیر توییت قرار می‌گیرد، جایی که کاربران به دکمه‌های بی‌صدا کردن، مسدود کردن و ریپورت دسترسی دارند.

زمانی که یک کاربر پستی را به Birdwatch اضافه کند، آن را برای بررسی برچسب‌گذاری می‌کند و امکان افزودن یادداشت به آن نیز وجود دارد که می‌تواند به صورت خصوصی باشد یا عموم کاربران به آن دسترسی پیدا کنند. در این یادداشت علت برچسب‌گذاری این پست توضیح داده می‌شود.

اگر این ویژگی پیاده‌سازی شود، توییتر یک آیکون جدید مانند عینک زیر توییت قرار می‌دهد که یادداشت Birdwatch کاربران درباره آن را به نمایش می‌گذارد. این پلتفرم همچنین یک تب جدید به نام «Birdwatch Notes» به رابط کاربری نوار کناری اضافه می‌کند تا کاربران مشارکت خود در این ابزار را مشاهده کنند.

توییتر

برای اولین بار محقق دنیای اپ، «جین وانگ» در ماه آگوست این ابزار را کشف کرد که البته در آن زمان این ابزار بسیار ساده‌تر بود و همچنین نامی نداشت. توییتر اطلاعاتی درباره ویژگی‌های این ابزار منتشر نکرده و نه تنها به این موضوع اشاره داشته که از آن برای مبارزه با اطلاعات غلط استفاده می‌کند. سخنگوی این شبکه اجتماعی گفته:

«ما چندین راه را برای رفع مشکل انتشار اطلاعات غلط و تامین محتوای بهتر برای توییت‌ها در توییتر بررسی می‌کنیم. اطلاعات غلط یک مشکل مهم و حیاتی هستند و ما روش‌های مختلفی را برای رفع این موضوع امتحان خواهیم کرد.»

به نظر می‌رسد ابزار Birdwatch به گونه‌ای طراحی شده که به منابع عمومی وابسته است و همه افراد می‌توانند به آن یادداشت اضافه کنند که همین ویژگی می‌تواند هدف نهایی این شبکه اجتماعی را زیرسوال ببرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • حمید
  حمید | ۱۳ مهر ۱۳۹۹

  اطلاعات درست = آنچه دولت آمریکا میخواهد بدانید

  • آریا
   آریا | ۱۴ مهر ۱۳۹۹

   اطلاعات درست فقط رائفی پور ? ? ?

  • فـرزاد
   فـرزاد | ۱۴ مهر ۱۳۹۹

   گوسماله، توییتر که دست چپولاس (اربابهای اربابت) که علیه دولت ترامپ هستند

مطالب پیشنهادی