ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کدهایی که توسعه‌دهندگان مدیریت می‌کنند در دهه گذشته ۱۰۰ برابر شده است

از سال 2010 تاکنون توسعه دهندگان تعداد کدهای بیشتری را در زبان‌های متنوع‌تر و پلتفرم‌های مختلف مدیریت می‌کنند به گونه‌ای  در این مدت روند فعالیت توسعه دهندگان از نظر مدیریت و توسعه کدها، رشدی صد ...

از سال 2010 تاکنون توسعه دهندگان تعداد کدهای بیشتری را در زبان‌های متنوع‌تر و پلتفرم‌های مختلف مدیریت می‌کنند به گونه‌ای  در این مدت روند فعالیت توسعه دهندگان از نظر مدیریت و توسعه کدها، رشدی صد برابری به همراه داشته است.

هر روز شاهد رشد و توسعه حوزه‌های مرتبط با فناوری هستیم و در این میان نمی‌توان نقش توسعه دهندگان را نادیده گرفت. توسعه دهندگان امروزه کدهای بیشتری را به سایر زبان‌ها و برای سیستم عامل‌های مختلف مدیریت می‌کنند. «سورس گراف» که شرکتی تخصصی و مطرح در زمینه جستجوی کدها در سراسر جهان است، به بررسی این موضوع پرداخته و به نتایج جالبی رسیده است.

«سورس گراف»، امکان جستجوی کدهای نرم افزاری را در هر زبان و در مجموعه گسترده‌ای اعم از فضای ذخیره سازی محلی و ابری فراهم می‌کند. چنین پیچیدگی‌های فناوری تحت عنوان «Big Code» شناخته می‌شود.

بیش از 500 توسعه دهنده نرم افزار در آمریکای شمالی در نظر سنجی اخیر سورس گراف شرکت کرده‌اند تا در مورد روند تغییر فعالیت خود طی ده سال گذشته، همچنین وضعیت پیچیدگی و مدیریت کدها از سال 2010 تاکنون نظرات خود را مطرح کنند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که 51 درصد توسعه دهندگان معتقدند که طی ده سال گذشته صنعت نرم افزار بزرگتر، پیچیده تر و البته بسیار با اهمیت‌تر از قبل شده است. «کوین اسلاک» مدیر اجرایی سورس‌گراف معتقد است طی ده سال گذشته حجم کدهایی که هر سازمان یا توسعه دهنده معمولی مدیریت می‌کند، به شکل فزاینده‌ای‌ افزایش یافته است. ۵۱ درصد شرکت کنندگان گفته‌اند گستردگی کدهایی که مدیریت می‌کنند نسبت به دهه قبل ۱۰۰ برابر شده است

توسعه فضای وب، تنوع سیستم عامل‌های مختلف و نیاز بیشتر کاربران، باعث شده است که شاهد افزایش و رشد روزافزون کدها باشیم. توسعه دهندگان کدهای متنوعی در زبان‌های مختلف،  با افزایش و تنوع معماری برای پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌کنند.

اگر نگاهی به فعالیت اکثر شرکت‌ها بیندازیم، به خوبی دیده می‌شود که نمی‌توان فعالیت اکثر شرکت‌ها را از حوزه فناوری تفکیک کرد. حتی خرده فروشی‌ها، شرکت‌های مواد غذایی وآشامیدنی و از جمله شرکت‌‌های بیمه که در ذات خود شرکت فناوری محسوب نمی‌شوند، فعالیت‌هایشان نسبت به ده سال قبل بیشتر به فناوری‌های نوین متکی و وابسته شده است.

در چنین فضایی، افزایش روزافزون کدها و رشد مدیریت آن، تعجب آور نیست. این روند بی‌شک ادامه خواهد داشت و به همین نقطه ختم نمی‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی