ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ریکی مارتین با تأسیس استارتاپ خود در پی تحول صنعت موسیقی است

«ریکی مارتین» خواننده اهل پورتوریکو با تأسیس استارتاپ خود به نام Martin Music Labs از فناوری صوتی Orbital Audio رونمایی کرد. این تکنولوژی که مارتین به دنبال ثبت اختراع آن است، ابتدا در صنعت موسیقی ...

«ریکی مارتین» خواننده اهل پورتوریکو با تأسیس استارتاپ خود به نام Martin Music Labs از فناوری صوتی Orbital Audio رونمایی کرد. این تکنولوژی که مارتین به دنبال ثبت اختراع آن است، ابتدا در صنعت موسیقی به کار گرفته خواهد شد و در ادامه در فیلم‌سازی، بازی‌سازی، ورزش و سلامت روان به کار گرفته می‌شود.

مارتین تکنولوژی Orbital Audio را انقلابی دانسته و تحولی که قرار است ایجاد کند را با عرضه تلویزیون‌های رنگی که مدل‌های سیاه و سفید را منسوخ کردند مقایسه می‌کند. مارتین می‌گوید فناوری‌های صوتی فعلی راضی کننده نیستند و ضعف‌های آن‌ها را وابستگی به سخت افزار و در دسترس نبودن توصیف می‌کند.

مارتین برای توسعه فناوری صوتی بهتر و بهبود تجربه گوش دادن به موزیک با هدفون، به سراغ «Jaycen Joshua»، میکسر آمریکایی و برنده چندین جایزه «گرمی» رفته است. Joshua می‌گوید فناوری های صوتی فعلی به جای تفکیک صداها، تمام آهنگ را در اطراف سر کاربر پخش می کنند، اما آن ها به روشی برای تفکیک کردن صداها دست پیدا کرده اند. او در این رابطه گفت: «ما توانایی تفکیک صداهای مستقل را پیدا کرده‌ایم و می‌توانیم آن‌ها را بدون سرگیجه گرفتن کاربر در اطراف سر او به پرواز درآوریم.»

شرکت‌های بزرگی همچون سونی و دالبی متخصص توسعه صدای غوطه ور کننده بوده و در این زمینه سال‌ها تجربه دارند. با این وجود مارتین می‌گوید فناوری Orbital Audio در نوع خود بی‌نظیر است و به تجهیزات مخصوص یا پلتفرم جداگانه نیاز نداشته و با ارزان قیمت ترین هدفون‌ها نیز سازگاری دارد.

مارتین می‌گوید یکی از اهداف اصلی او آوردن فناوری Orbital Audio به حوزه بهداشت روان است و می‌خواهد به کمک آن علاوه بر ارتقا تجربه گوش دادن به موزیک، به افزایش تمرکز، کاهش اضطراب و بهبود سلامت روان کاربران کمک کند. او از سازگار کردن Orbital Audio با اپ‌های تندرستی و تمایل بسیاری از شرکت‌ها به استفاده از آن خبر می‌دهد.

مارتین با فناوری Orbital Audio در پی ساخت صدا، موزیک، پادکست و دیگر محتواهای غوطه ور کننده برای تمام کاربران فارغ از سن آن هاست و می‌گوید کودکان به کمک این فناوری می‌توانند حین شنیدن داستان‌های صوتی «تصاویر آن‌ها را در ذهن خود مجسم کنند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی