ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اتحادیه اروپا فهرستی از غول‌های فناوری برای اعمال قوانین سختگیرانه تهیه می‌کند

اتحادیه اروپا به دنبال برخورد شدیدتر با غول‌های فناوری است و این احتمال وجود دارد که با تهیه یک لیست کوتاه از این شرکت‌ها، محدودیت‌های جدیدی برای آن‌ها درنظر بگیرد. طبق گزارشی جدید، اتحادیه اروپا ...

اتحادیه اروپا به دنبال برخورد شدیدتر با غول‌های فناوری است و این احتمال وجود دارد که با تهیه یک لیست کوتاه از این شرکت‌ها، محدودیت‌های جدیدی برای آن‌ها درنظر بگیرد.

طبق گزارشی جدید، اتحادیه اروپا در حال تهیه پیش‌نویس یک لیست از ۲۰ غول فناوری است که می‌توانند با قوانین سختگیرانه‌تری در مقایسه با رقبای کوچکتر خود مواجه شوند که از میان آن‌ها می‌توان به اجبار برای اشتراک‌گذاری اطلاعات و همچنین شفافیت بیشتر اشاره کرد.

اتحادیه اروپا برای تهیه این لیست معیارهای مختلف را مدنظر قرار می‌دهد که شامل سهم در بازار، میزان کاربران و وابستگی دیگران به پلتفرم‌های آن‌ها می‌شود.

در حال حاضر اطلاعی از شرکت‌های حاضر در این لیست نداریم، اما انتظار می‌رود کمپانی‌های آمریکایی مانند آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل مدنظر کشورهای اروپایی باشند. در صورت تهیه این لیست، احتمالا تنش‌ها میان اتحادیه اروپا و رئیس جمهور کنونی آمریکا، دونالد ترامپ افزایش پیدا می‌کند، با این حال یک کمیته فرعی مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات پیرامون غول‌های فناوری این کشور را آغاز کرده و آن‌ها را به سوءاستفاده از قدرت متهم کرده‌ است.

اتحادیه اروپا

علاوه بر عدم اطلاع از شرکت‌های حاضر در این لیست، اطلاعاتی درباره زمان آماده شدن آن نیز منتشر نشده است. پیشنهادهای مربوط به قانون سرویس‌های دیجیتال که مقررات اینترنتی اتحادیه اروپا را تغییر می‌دهند، تا اوایل دسامبر ارائه خواهند شد، با این حال شاید لیست جدید تا آن زمان آماده نشود.

فرقی نمی‌کند این لیست در چه تاریخی آماده و ارائه شود، چرا که هدف اتحادیه اروپا تغییر نخواهد کرد. این اتحادیه تنها به دنبال جریمه غول‌های فناوری نیست و می‌خواهد راهی برای تغییر سریع رفتار آن‌ها پیدا کند که می‌تواند شامل اجبار آن‌ها به اشتراک‌گذاری اطلاعات با رقبا یا تجزیه باشد، موضوعی که نمایندگان آمریکا نیز مدنظر دارند. اتحادیه اروپا با این قوانین کمپانی‌های فعال در حوزه فناوری را تحت فشار قرار می‌دهد تا راه و روش خود را اصلاح کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی