ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل سرویس Chat را جایگزین Hangouts می‌کند

گوگل سال آینده به صورت رسمی کاربران را از گوگل «هنگ اوت» به «گوگل چت» منتقل می‌کند. پیش از فرا رسیدن زمان مهاجرت رسمی، برخی قابلیت‌های هنگ اوت حذف می‌شوند تا در نهایت این انتقال ...

گوگل سال آینده به صورت رسمی کاربران را از گوگل «هنگ اوت» به «گوگل چت» منتقل می‌کند. پیش از فرا رسیدن زمان مهاجرت رسمی، برخی قابلیت‌های هنگ اوت حذف می‌شوند تا در نهایت این انتقال به صورت کامل انجام شود.

سرویس پیام رسان چت که پیشتر تنها در دسترس کاربران «گوگل Workspace» و در ازای پرداخت هزینه اشتراک قرار داشت، به یک سرویس رایگان درون برنامه جی‌میل یا اپلیکیشنی مستقل تبدیل می‌شود.

احتمالا نیمه اول 2021، انتقال از هنگ اوت به چت به صورت کامل انجام می‌شود. به نظر می‌رسد برخی از قابلیت‌های هنگ اوت پیش از فرارسیدن زمان رسمی جابه‌جایی، از دسترس خارج می‌شود.

براساس اطلاعات منتشر شده در پست وبلاگی، گوگل ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند به صورت خودکار، فهرست مخاطبان، تاریخچه چت و مکالمات خود را از هنگ اوت به چت منتقل کنند. هنوز مشخص نیست برای این انتقال چه کارهایی باید انجام شود و احتمالا گوگل راهنمایی‌های لازم را به اشتراک خواهد گذاشت.

انتقال از هنگ اوت به چت به تدریج انجام می‌شود. بی‌شک در این انتقال، بازه زمانی هم وجود خواهد داشت که هر دو سرویس پیام رسان به صورت همزمان در دسترس باشند. در نهایت، تمام کاربران غیر پولی و مشترکان Workspace به گوگل چت منتقل می‌شوند.

پس از اتمام کار، گپ به صورت کامل جایگزین هنگ اوت می‌شود. شاید این سوال پیش بیاید که چرا کاربران باید از هنگ اوت به گپ منتقل شوند؟ گوگل اعلام کرده که گپ، نه تنها امکاناتی مانند مکالمه مستقیم و گروهی را که در هنگ اوت هم وجود دارد، در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بلکه امکانات بیشتری از جمله امکان برنامه ریزی و ارتباط با سایرین را فراهم می‌کند.

گوگل اعلام کرده که در حال برنامه ریزی برای حذف برخی از قابلیت‌‌های هنگ اوت از جمله توانایی مدیریت متن‌ها و تماس‌های تلفنی است. به علاوه گوگل قصد دارد اوایل سال آینده پشتیبانی از  «Google Voice» را از هنگ اوت حذف کند که به معنی غیرفعال شدن قابلیت برقراری تماس از هنگ اوت خواهد بود

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی