ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی از نظر SlashData؛ جاوااسکریپت در صدر

بر اساس آمارهای SlashData جاوااسکریپت محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی نزد توسعه دهندگان است و پس از آن پایتون و جاوا در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. SlashData برای انتخاب محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در سه ماهه ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | ۲۱:۳۰

بر اساس آمارهای SlashData جاوااسکریپت محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی نزد توسعه دهندگان است و پس از آن پایتون و جاوا در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

SlashData برای انتخاب محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، از ۱۷ هزار توسعه دهنده از ۱۵۹ کشور نظرسنجی کرد. این شرکت می‌گوید جاوااسکریپت محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی است و ۱۲.۴ میلیون توسعه دهنده در دنیا از آن استفاده می‌کنند.

بر اساس برآوردهای شرکت مورد بحث از سال ۲۰۱۷ تاکنون، ۵ میلیون توسعه دهنده جدید به اجتماع جاوااسکریپت اضافه شده‌اند و جایگاه آن به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی در دنیا را مسحکم‌تر کرده‌اند.

۲.۲ میلیون توسعه دهنده جدید در طول یک سال گذشته از پایتون استفاده کرده‌اند. تعداد توسعه دهندگان این زبان برنامه نویسی حالا به طور تقریبی به ۹ میلیون نفر رسیده که حدوداً ۸۰۰ هزار نفر بیشتر از جمعیت توسعه دهندگان جاوا با ۸.۲ میلیون نفر است. SlashData اشاره می‌کند که از نیمه سال ۲۰۱۷ تاکنون ۱.۶ میلیون توسعه دهنده جدید از جاوا استفاده کرده‌اند.

زبان‌های برنامه نویسی ++C/C، پی‌اچ‌پی و #C بین ۶ تا ۶.۳ میلیون نفر توسعه دهنده دارند و پس از آن‌ها زبان‌های برنامه نویسی Swift و Kotlin به ترتیب با ۲.۴ و ۲.۳ میلیون توسعه دهنده قرار گرفته‌اند. تعداد توسعه دهندگان زبان‌های Go, Ruby, Objective C, Rust و Lua نیز بین ۸۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون نفر اعلام شده است.

بر اساس آمارهای SlashData تا نیمه سال ۲۰۲۰ به طور تقریبی ۲۱.۳ میلیون توسعه دهنده نرم افزار فعال در دنیا وجود دارد. ۶۰ درصد از توسعه دهندگان بک‌اند از کانتینرها استفاده می‌کنند که آن را به محبوب‌ترین فناوری ابری تبدیل کرده است. ۴۵ درصد از توسعه دهندگان نیز از دیتابیس ابری DBaaS شرکت‌هایی مثل سرویس‌های وب آمازون (AWS)، اوراکل، IBM، گوگل و MongoDB استفاده می‌کنند.

حدوداً ۵۷ درصد از توسعه دهندگان بک‌اند که در حال استفاده از ابزار ارکستراسیون برنامه‌های کانتینرسازی شده هستند، کوبرنتیز (Kubernetes‎) را برای رفع نیازهای خود برگزیده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • hosseinbu1000
  hosseinbu1000 | ۲ آبان ۱۳۹۹

  من ک مبتدیم از html و css با vs code استفاده کردم

 • sinagoogle
  sinagoogle | ۱ آبان ۱۳۹۹

  بدی توسعه دهنده بک اند بودن تو ایران اینه که وقتی پروژه خودت رو با فناوری های ابری ترکیب میکنی (که امروزه این یک استاندارد بین المللیه) هر لحظه ممکنه فیلتر داخلی یا تحریم خارجی منابع رو از دسترس شما خارج کنه. در این صورت عملا پروژه شما از بین میره.

 • mohammadshg
  mohammadshg | ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  طبیعیه ک جاوا اسکریپت اول باشه، سلطانه، سلطان?

 • آریا
  آریا | ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  هامر الکتریکی معرفی شد
  نمیخواهید یه پست در موردش بگذارید؟

  • dr x dr xx
   dr x dr xx | ۱ آبان ۱۳۹۹

   الان هامر الکتریکی چه ربطه به این خبر داره؟

مطالب پیشنهادی