آزمایش قابلیت جدید ماشین‌های تسلا برای رانندگی کاملا خودکار [تماشا کنید]

بروزرسانی رانندگی کاملاً خودران (FSD) سیستم اتوپایلوت سرانجام برای عده محدودی از مالکین خودروهای تسلا عرضه شده و با واکنش مثبت روبرو شده است.

بروزرسانی FSD در فاز آزمایشی است به همین دلیل راننده حین استفاده از آن باید همواره هوشیار باشد چرا که به گفته تسلا ممکن است «تصمیم اشتباه را در بدترین زمان بگیرد.»

عرضه بروزرسانی FSD واکنش‌های متفاوتی را در پی داشته است. عده‌ای از کاربران آن را ترسناک توصیف کرده و عده‌ای دیگر از قابلیت‌های آن با توجه به اینکه در فاز آزمایشی است، به شدت هیجان زده شده‌اند. یکی از مالکین تسلا ویدیویی ۱۰ دقیقه‌ای از تجربیات خود با این بروزرسانی منتشر کرده است.

او ابتدا به نحوه نمایش اطلاعات مسیر در نمایشگر پشت فرمان اشاره می‌کند که نسبت به قبل تفاوت داشته و در آن جعبه‌های نارنجی خودروهای پارک شده و دیگر اتومبیل‌های خیابان، آیکن‌ها نشان دهنده تابلوها و خط آبی رنگ مسیر حرکت تسلا را نشان می‌دهند. کاربر یاد شده می‌گوید خودروی او به لطف این بروزرسانی چندین بار گردش به راست یا چپ را «مثل راننده واقعی» انجام داده است.

کاربر دیگری چندین کلیپ در توییتر منتشر کرده که در آن تسلا به لطف بروزرسانی FSD از پسِ انجام وظایف دشوار از جمله عبور از میدان سربلند بیرون می‌آید.

در حال حاضر آپدیت FSD برای عده محدودی از مالکین تسلا عرضه شده است، اما ماسک وعده داده است که این آپدیت تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به شکل گسترده عرضه خواهد شد. یکی از نگرانی‌های اصلی این است که کاربران هشدارهای تسلا برای رانندگی هوشیار را جدی نگرفته و از قابلیت FSD برای انجام حرکات نمایشی خطرناک و ضبط آن‌ها به منظور افزایش بازدید در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

تسلا می‌گوید رانندگان تنها با حفظ هوشیاری و گذاشتن هر دو دست روی فرمان می‌توانند از اتوپایلوت استفاده کنند. این سیستم بی‌نقص نیست و در گذشته سبب بروز تصادفات مرگبار شده است.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟