هوش مصنوعی فتوشاپ تغییر آسمان در تصاویر را ممکن کرد

هوش مصنوعی فتوشاپ تغییر آسمان در تصاویر را ممکن کرد

اخیرا ادوبی یک بروزرسانی برای فتوشاپ ارائه کرده که از ویژگی‌های زیادی بهره می‌برد و برای مثال هوش مصنوعی فتوشاپ می‌تواند آسمان را تغییر دهد.

ابزار جایگزینی آسمان که برای اولین بار در «Photoshop Elements» ادوبی ارائه شد، به کاربران اجازه می‌دهد که با کمتریk تلاش آسمان را در تصویر خود انتخاب کرده و جایگزین کنند. این ابزار هوش مصنوعی فتوشاپ به اندازه‌ای قدرتمند است که می‌تواند آسمان را با توجه به اجسام موجود در تصویر، تنظیم کند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، فتوشاپ تغییراتی در ساختمان اعمال کرده تا با آسمان نارنجی رنگ مطابقت داشته باشد. برای استفاده از این ابزار می‌توانید به مسیر Edit > Sky Replacement بروید.

هوش مصنوعی فتوشاپ

در این بروزرسانی قابلیت‌های بیشتری نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که از میان آن‌ها می‌توان به «فیلترهای عصبی» اشاره کرد. این ابزارهای هوش مصنوعی کارهای مختلف را به صورت خودکار انجام می‌دهند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صاف کردن پوست، حذف مصنوعات از تصاویر و همچنین رنگ‌آمیزی اشاره کرد.

ادوبی ابزار دیگری به نام «Style Transfer» را برای کاربران درنظر گرفته که تصاویر را به آثار هنری تبدیل می‌کند. یکی دیگر از ابزارهای جدید «Makeup Tranfer» نام دارد که سبک آرایش را از یک تصویر کپی کرده و روی دیگری اعمال می‌کند. ابزار «پرتره هوشمند» روی مواردی مانند سن و حالت صورت تاثیر می‌گذارد.

ادوبی پنل Discovery را نیز در این بروزرسانی بهبود داده و می‌توان توسط آن و بدون نیاز به یوتیوب، کار با فتوشاپ را ساده‌تر یاد گرفت. اسناد کلود به صورت آفلاین کار می‌کنند و از  یک پنل تاریخچه نسخه نیز بهره می‌برد.

پنل Discover در آیپد نیز بهبود پیدا کرده و گزینه‌ای برای تغییر ابعاد تصویر نیز به آن اضافه شده. از دیگر تغییرات فتوشاپ برای آیپد می‌توان به امکان استریم زنده اشاره کرد که کاربران برای این کار تنها باید چندین گزینه را لمس کرده و کار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.