ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم

ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم

در صحبت توییتری که ایلان ماسک با هواداران شرکت تسلا داشته است از یک راز بزرگ پرده برداری کرد. بر این اساس همانطور که کارشناسان اقتصادی نیز بارها هشدار داده بودند، حالا ایلان ماسک رسما اذعان کرده که پیش از عرضه گسترده مدل ۳، تسلا تنها یک ماه تا ورشکستگی کامل فاصله داشته است.

شرکت تسلا

براساس گفته های وی در بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ این شرکت در بدترین شرایط ممکن تنها ۱ ماه تا ورشکستگی فاصله داشته است و عمده ترین دلیل این موضوع نیز به مشکلات تسلا با عرضه انبوه مدل ۳ و مسائل مربوط به لجستیک مربوط بوده است. او پیش از این در توییت‌های خود از عبارت «جهنم تولید و لجستیک» استفاده کرده بود.

ایلان ماسک

در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی تسلا کمتر از ۶۳ هزار دستگاه مدل ۳ در هر ¼ سال تولید کرده بود و با هدف جذب سرمایه بیشتر از فناوری ای تحت نام «Autonomy Day» پرده برداری کرد. این اقدام سبب شد سیل عظیمی از سرمایه روانه تسلا شده و از ورشکستگی آن جلوگیری کند.

در آن زمان ایلان ماسک سرمایه های دریافتی جدید را در راستای ایجاد سایت های تولیدی مورد نیاز برای پاسخ دادن به درخواست‌ بازارهای مختلف سرمایه گذاری کرد.

در حال حاضر شرکت تسلا به لطف فروختن ظرفیت تولید گازهای گلخانه ای به دیگر خودروسازان سود می‌کند.

تسلا پس از باز کردن خط تولید جدید خود در شانگهای چین به ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار دستگاه مدل ۳ در سال خواهد رسید و ظرفیت تولید سالانه این خط تولید با اضافه کردن مدل Y به ۲۵۰ هزار دستگاه در سال افزایش می یابد.

ماسک در رابطه با دیگر شرکت خود یعنی SpaceX نیز توییت کرده که اصلا انتظار رشد سهام آن به این سرعت را نداشته است اما از آنجا که بشر نیاز دارد تا ۱۰ یا ۲۰ سال آینده بر روی ماه قدم بگذارد، این افزایش رشد سهام به نوعی کمک بشردوستانه است.

ماسک در حدود ۱۱ میلیارد دلار بسته جبران خسارت برای مقابله با ویروس کرونا را دریافت کرده این در حالی است که با کاهش دستمزد کارمندان و کارگران خود با خشم آنها رو به رو شده است. این شرکت حتی بسیاری از کارگران خود را پیش از پایان قرنطینه عمومی در ایالت کالیفرنیا و محل تولید این شرکت در فریمونت به کار دعوت کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato