رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها

شرکت‌ها باید از وضعیت کنونی بازار کامپیوتر خوشحال باشند چرا که طبق جدیدترین آمار، فروش آن‌ها برای دومین سه ماهه متوالی با رشد همراه بوده است.

شرکت «Canalys» در جدیدترین گزارش خود به فروش ۱۲۴.۵ میلیون کامپیوتر در سه ماهه سوم سال جاری میلادی اشاره کرده که شامل تبلت‌ها نیز می‌‌شود. این آمار از افزایش ۲۳ درصدی فروش این محصولات در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته میلادی خبر می‌دهد.

در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ شرکت لنوو با فروش ۲۳.۵ میلیون دستگاه در صدر لیست قرار گرفته و در مقام دوم شرکت اپل با فاصله کمی یعنی فروش ۲۲.۱ میلیون کامپیوتر به چشم می‌خورد. در مقام‌های بعدی این فهرست به ترتیب برندهای اچ‌پی، دل و سامسونگ قرار گرفته‌اند که موفق به فروش ۱۸.۷، ۱۲ و ۱۰ میلیون دستگاه شده‌اند.

Mobit

بازار کامپیوتر

با بررسی این آمار به این موضوع پی می‌بریم که در این بازه زمانی کروم‌بوک‌ها بیشترین رشد را در بازار تجربه کرده‌اند و میزان فروش آن‌ها ۱۲۲ درصد افزایش داشته است. فروش دستگاه‌های جداشدنی و اولترابوک‌های باریک در این بازه زمانی به ترتیب رشد ۸۸ و ۵۷ درصدی را تجربه کرده‌اند.

در حقیقت در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ محصولات در تمام دسته‌ها غیر از ورک‌استیشن‌های دسکتاپ و Tower و دسکتاپ‌های کوچک با افزایش فروش مواجه شده‌اند. در این محدوده زمانی فروش ورک‌استیشن‌ها و Tower به ترتیب کاهش ۲۷ و ۳۳ درصدی داشته‌اند.

بازار کامپیوتر

اگر به رشد کلی این بخش از بازار کاری نداشته باشیم، فروش تبلت‌ها نیز رشد مناسبی داشته و شاهد افزایش فروش ۴۷ درصدی آن‌ها نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته هستیم. در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ اپل با فروش ۱۵.۲ تبلت در صدر قرار گرفته و سامسونگ با فروش نزدیک به ۹ میلیون تبلت در مقام دوم به چشم می‌خورد که خبر از رشد ۷۹.۸ درصدی فروش نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد.

در مجموع تولیدکنندگان تبلت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۴۴.۳ میلیون دستگاه به فروش رسانده‌اند که ۴۳.۳ درصد نسبت به سال گذشته با رشد همراه بوده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟