سامسونگ آپدیت جدیدی را برای گوشی‌های ۵ ساله گلکسی S6 و نوت ۵ منتشر کرد

سامسونگ به تازگی رویه جدیدی را برای به‌روزرسانی محصولاتش در پیش گرفته و در همین راستا اینبار آپدیت‌هایی را برای گلکسی S6 و نوت ۵ منتشر کرد.

پشتیبانی سامسونگ از این دو موبایل که نیم دهه از زمان معرفی آنها سپری شده، چند سالی است که به پایان رسیده اما این باعث نشده به‌روزرسانی جدیدی را برای فریمور این دستگاه‌ها ارائه نکند. این آپدیت‌ برای گلکسی نوت ۵ (نسخه فریمور N920SKSS2DTJ2) و سری گلکسی S6 (نسخه‌های فریمور G92xSKSS3ET و G928SKSS3DTJ3) در کره‌ جنویی منتشر شده و به زودی در مناطق دیگر نیز ارائه می‌شود.

متاسفانه این بروزرسانی نسخه اندروید گوشی‌های مذکور را ارتقا نمی‌دهد و با هدف بهبود امنیت این دستگاه‌ها ارائه شده. هنوز مشخص نیست سامسونگ از نظر عملکردی نیز تغییر خاصی را اعمال خواهد کرد یا خیر اما آنطور که SamMobile میگوید احتمالا خبری از این تغییر نیست و سامسونگ به دنبال رفع آسیب پذیری خاصی است که باید به سرعت آنرا رفع کند.

این نخستین باری نیست که سامسونگ سری گلکسی S6 را به شکل غیر منتظره‌ای آپدیت می کند و اوایل سال ۲۰۲۰ نیز وصله امنیتی دیگری را برای نسخه UAE منتشر کرده بود. این شرکت همچنین اوایل ماه جاری برای پرچمدارهای ۴ ساله خود یعنی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge نیز یک بروزرسانی جدید حاوی پچ امنیتی سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر کرد.

این اقدامات در راستای تغییر رویکرد سامسونگ برای پشتیبانی طولانی‌تر از گوشی‌های گلکسی قرار دارند. شرکت‌ کره‌ای تا چند ماه قبل معمولا تنها ۲ بروزرسانی را برای موبایل‌هایش منتشر می‌کرد اما با کنار گذاشتن این روند که انتقادهایی را هم به دنبال داشت حالا برخی موبایل را تا ۳ نسل اندروید به‌روز می‌کند. این برنامه علاوه بر پرچمدارهای سری گلکسی S و نوت شامل مدل‌های منتخبی از سری A نیز می‌شود.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟