مرسدس AMG GT 4 مجددا رکورد سریع ترین سدان پیست نوربرگ رینگ را از آن خود کرد

مرسدس AMG GT 4 مجددا رکورد سریع ترین سدان پیست نوربرگ رینگ را از آن خود کرد

حتی ویروس کرونا نیز نتوانسته تا خودروسازان را وادار به انجام کارهای مهم تری از رکورد شکنی در جهنم سبز یا همان پیست مشهور نوربرگ رینگ آلمان کند. در همین تابستانی که گذشت رکورد سریع ترین سدان پیست نوربرگ رینگ آلمان بین دو شرکت شهیر آلمانی یعنی مرسدس بنز و پورشه جا به جا شده است.

مدل ۲۰۲۱ AMG GT 4 با رانندگی مهندس بخش توسعه AMG یعنی «Demian Schaffert» رکورد ۷ دقیقه و ۲۷.۸۰ ثانیه را به ثبت رسانده است.

AMG GT 4

پیش از این پورشه پانامرا توربو S با ثبت رکورد ۷ دقیقه و ۲۹.۸۱ ثانیه رکوردی که توسط همین مرسدس بنز AMG GT 4 در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسیده بود را شکست، اما مجددا مرسدس این عنوان را از آن خود کرد.

مدل ۲۰۲۱ این سدان ۶۳۰ اسب بخاری که از ماه سپتامبر جاری بر روی خطوط تولید شرکت مرسدس بنز قرار دارد در بخش شاسی و تنظیمات مربوط به فرمان بهینه شده است و تغییری در بخش فنی پیدا نکرده است.

خودرویی که با آن رکورد به ثبت رسیده است از لاستیک میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ به همراه پکیج  آیرودینامیکی و همینطور صندلی های سبک وزن مجهز به کمربند ۴ نقطه ای بهره می‌برد.

البته مرسدس شرایط پیست را به علت خیس بودن و دمای بسیار پایین هوا (در حدود ۷ درجه سانتی گراد) مناسبت ثبت رکورد نمی‌دانسته است.

همچنان رکورد سریع ترین سدان ۴ درب جهان متعلق به جگوار XE SV Project8 است. البته مسئولین پیست نوربرگ رینگ سدان های سری ۵ و مرسدس بنز E کلاس را در دسته جگوار قرار داده و سدان‌های سایز بزرگ تر همچون AMG GT 4 و آئودی A7 Sportback را در دسته دیگری قرار داده اند.

مرسدس بنز قرار است در آینده نزدیک از مدل قدرتمندتر این سری از محصولات خود با نام GT 73 پرده برداری کند که به مدد قوای محرکه هیبریدی توانایی تولید بیش از ۸۰۰ اسب بخار قدرت را دارد و پادشاهی نسل تازه‌ای از ابرسدان های مرسدس بنز را نوید می‌دهد. احتمالا این ماجرای کشمکش رکورد شکنی همچنان پا برجا خواهد بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato