نسل جدید سوبارو BRZ معرفی شد؛ لباس‌نو بر تن سامورایی خوش‌قیمت

نسل جدید سوبارو BRZ معرفی شد؛ لباس‌نو بر تن سامورایی خوش‌قیمت

شرکت سوبارو از نسل دوم کوپه اسپرت BRZ رونمایی کرد. این نسل از نظر شاسی، قوای محرکه و طراحی ظاهری ارتقا یافته و عملکرد بهتری را ارائه می‌کند. از لحاظ ابعاد نسل BRZ جدید ۳۰ میلی‌متر کشیده‌تر شده، ولی عرض آن ثابت باقی مانده است؛ ارتفاع آن هم ۱۰ میلی‌متر کمتر و فاصله محوری آن با ۵ میلی‌متر رشد اکنون به ۲.۵۷۵ میلی‌متر می‌رسد.

فرم کلی اتاق سوبارو BRZ 2022 روندی تکاملی را طی کرده، اما تغییرات رخ داده در نمای جلو و عقب را می‌توان گسترده توصیف نمود. در داخل کابین خطوط داشبورد صاف شده و بازنگری‌هایی در اجزایی مثل نمایشگر سیستم اینفوتینمنت، شکل دریچه‌های سیستم تهویه و دکمه‌های کنترلی صورت گرفته است.

نسل اول سوبارو BRZ
نسل دوم سوبارو BRZ

سیستم اینفوتینمنت BRZ 2022 از طریق نمایشگر ۸ اینچی لمسی کنترل می‌شود. این سیستم از اندروید اتو، اپل کارپلی و SiriusXM پشتیبانی می‌کند. با انتخاب گیربکس خودکار برای این کوپه راننده‌محور، امکان سفارش آپشن EyeSight Driver Assist نیز برای خریداران فراهم می‌شود.

همانند نسل پیشین، فرمان نسل جدید نیز به صورت سه شاخه طراحی شده و در پشت آن از یک نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی برای ارائه اطلاعات مورد نیاز راننده بهره گرفته شده است.

کابین نسل اول سوبارو BRZ
داشبورد نسل دوم سوبارو BRZ

در بخش فنی دامنه تغییرات بیشتر بوده و موتور ۲ لیتری چهار سیلندر جای خود را به نمونه ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی داده است. این موتور که محدود قرمز آن از دور ۷,۰۰۰ آغاز می‌شود، ۲۲۸ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. برای مقایسه بد نیست بدانید موتور نسل قبلی قدرتی برابر با ۱۹۷ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۲۰۵ نیوتن متر تولید می‌کرد.

موتور BRZ 2022 با پایین آوردن مرکز ثقل، نقشی مثبت در بهبود هندلینگ ایفا کرده است

وظیفه انتقال قدرت در BRZ 2022 بر عهده گیربکس شش سرعته دستی استاندارد یا نمونه شش سرعته خودکار آپشنال گذاشته شده است. به گفته سوبارو گیربکس دستی در فواصلی کوتاه دنده‎ها را تعویض می‌کند، نمونه اتوماتیک هم دارای حالت اسپرت است که با انتخاب آن تعویض‌ها در زمانی سریع‌تر انجام می‌شوند. تمامی نسخه‌های مختلف این کوپه ۲+۲ به‌طور استاندارد به دیفرانسیل لغزش محدود مجهز خواهند بود.

به لطف بهره‌گیری از آلومینیوم در قسمت‌هایی مثل سقف، کاپوت و گلگیرهای جلو، BRZ 2022 وزنی برابر با ۱,۳۱۵ کیلوگرم دارد. سوبارو می‌گوید مقاومت پیچشی این خودرو ۵۰ درصد افزایش یافته که این امر با معماری فریم و جوشکاری بهتر اتصالات در ارتباط است.

سوبارو در نسل جدید BRZ فاکتور راحتی در رانندگی‌های روزمره را قربانی نکرده و خریداران این کوپه جذاب می‌توانند در فضای بار لوازمی مثل دوچرخه کوهستان، چوب گلف و یا مجموعه‌ای از تایرها را (با خوابانیدن صندلی‌های عقب) حمل کنند.

درباره فاکتورهایی چون قیمت، شتاب و حداکثر سرعت سوبارو حرفی به میان نیاورده؛ با وجود این، می‌توان حدس زد قیمت پایه BRZ 2022 حدود ۳۰ هزار دلار خواهد بود، شتاب صفر تا ۶۰ مایل آن نیز ۵.۷ ثانیه برآورد می‌شود.

نسل اول سوبارو BRZ
نسل دوم سوبارو BRZ

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، BRZ جدید در گونمای ژاپن تولید شده و از اوایل پاییز ۲۰۲۱ در ایالات متحده به فروش خواهد رسید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato