نتایج انتخابات هیات مدیره دوره ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام شد

نتایج انتخابات هیات مدیره دوره ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام شد

انتخابات هیات مدیره دوره ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای امروز ساعت ۱۷ به پایان رسید و اعضای منتخب هیات مدیره سازمان نصر تهران مشخص شدند. این انتخابات قرار بود پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه به پایان برسد که به خاطر نقص فنی پیش آمده تا امروز تمدید شد. این رای گیری در نهایت با مشارکت بیشتر نسبت به ادوار گذشته به پایان رسید.

شمارش آرای انتخابات نصر تهران به پایان رسیده و در همین راستا گزینه‌های منتخب مشخص شدند. به گزارش دیجیاتو «علیرضا جعفری» با ۶۵۲ رای به عنوان بازرس علی البدل «مهرداد خداوردیان» با ۱۰۰۸ رای به عنوان بازرس اصلی این دوره انتخاب شدند. همچنین در شاخه فروشگاه‌ها ۳ تن با رای یکسان انتخاب شدند که با یک قرعه کشی دو نفر جزو اعضای اصلی و یک نفر به عنوان عضو علی البدل مشخص شدند: «عباس برتینا» با ۱۴ رای و «محمد متشرعی» با ۱۴ رای دو عضو اصلی شدند و  «بابک صالحی» نیز با ۱۴ رای عضو علی‌البدل شد.

مطلب پیشنهادی:متن کامل نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات برای طرح صیانت منتشر شد متن کامل نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات برای طرح صیانت منتشر شد

در شاخه مشاورین «محمد حسن گلستانه» با ۶۴ رای و با ۵۵ رای منتخب و «آیدین عدالت» با ۱۶۹ رای نفر دوم و صادق فرامرزی با ۱۷۰ رای نفر اول شاخه مشاوران شدند.

در شاخه شرکت‌ها نیز اسامی منتخبین به این شرح اعلام شدند:

مطلب پیشنهادی:ده سالگی مایکت: داستان فراز و نشیب‌های این فروشگاه اندرویدی ایرانی ده سالگی مایکت: داستان فراز و نشیب‌های این فروشگاه اندرویدی ایرانی
 • «حسین زارعان» با ۹۰۵ را علی البدل سوم
 • «حمید بابادی نیا» با ۹۱۸ رای علی البدل دوم
 • «سید محمد شریف الحسینی» با ۹۳۳ رای عضو علی البدل اول
 • «فرهاد کرم زاده» با ۹۴۴ رای نفر پانزدهم.
 • «رضا قربانی» با ۹۵۱ رای نفر چهاردهم.
 • «نیما نامداری» با ۹۵۶ رای نفر سیزدهم.
 • «احسان زرین بخش» با ۹۶۱ رای نفر دوازدهم.
 • «سید مجید اورعی» با ۹۸۸ رای نفر یازدهم.
 • «حسین اسلامی» با ۹۹۷ رای نفر دهم.
 • «جعفر محمدی» با ۱۰۰۶ رای نفر نهم.
 • «امیر مسعود اسکویی لر» با ۱۰۱۹ رای نفر هشتم
 • «کیوان جامه بزرگ» با ۱۰۳۶ رای نفر هفتم
 • «حمید توسلی» با ۱۱۳۷ رای  نفر ششم
 • «مازیار نوربخش» با ۱۱۳۴رای نفر پنجم.
 • «علیرضا عابدی نژاد» با ۱۲۰۱ رای نفر چهارم
 • «نازنین دانشور» با ۱۲۴۵ رای نفر سوم
 • «آزاد معروفی» با ۱۲۴۵ رای نفر دوم.
 • «محمد علی یوسفی زاده» با ۱۲۶۳ رای نفر اول.

دو ائتلاف اصلی در این رقابت در برابر هم قرار گرفته بودند. «نصر فراگیر» و «هم آفرینی صنفی» هر دو اکنون نمایندگانی در لیست نهایی هیات مدیره دارند.

دوره پنجم نصر میزبان بسیاری از مدیران استارتاپی کشور نظیر مدیر کافه بازار و دیجی کالا بود و این دوره حضور فعالان قَدَر استارتاپی در هیات مدیره کمرنگ‌تر از سال گذشته شده است.

مطلب پیشنهادی:بیانیه رئیس نصر کشور درباره طرح صیانت: نمایندگان به جای ایجاد ناامیدی مشکلات مردم را حل کنند بیانیه رئیس نصر کشور درباره طرح صیانت: نمایندگان به جای ایجاد ناامیدی مشکلات مردم را حل کنند

شایان ذکر است بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان نصر، به طور کلی در این دوره از انتخابات بیش از ۷۳۶۲ رای از سمت شرکت‌ها، فروشاه‌ها و مشاوران و اشخاص حقیقی وجود داشت که مجموعا ۳۴۴۸ رای از این تعداد اخذ شد. ۱۹۰۳ شرکت دارای رای وجود داشت که ۶۶۹ شرکت رای دادند و تعداد رای‌های ماخوذ شرکت‌ها ۳۳۰۱ رای بود و ضریب مشارکت آنها ۴۵ درصد اعلام شد. در شاخه فروشگاه‌ها نیز از بین ۴۴ فروشگاه، تعداد ۳۵ فروشگاه رای دادند که نتیجتا ضریب مشارکت ۸۰ درصدی را رقم زدند. در شاخه مشاوران نیز از ۴۳۶ رای وجود داشته، ۲۸۶ رای داده شده و ۶۵ درصد مشارکت داشته‌اند. «محمد باقر اثنی عشری» این آمار را بسیار فراتر از حد انتظار خواند و آن را مشارکتی بی‌سابقه اعلام کرد.

گفتنیست انتخابات هیات مدیره سازمان نصر هر سه سال یکبار برگزار می‌شود. این سازمان ۲۷ کمیسیون در حوزه فاوا دارد و همچنین بیش از ۶ هزار نفر در آن عضو هستند و بزرگترین تشکل بخش خصوصی در عرصه فاوا شمرده می‌شود.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران از تیر ماه سال ۱۳۸۴ براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار (مصوب ۴/۱۰/۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی) و آیین‌نامه مصوب هیئت وزیران (مصوب ۲۴/۴/۱۳۸۳) فعالیت خود را آغاز کرد. این سازمان به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با تلاش بی‌وقفه دست‌اندرکاران صنعت ICT کشور، با هدف تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت و همچنین مشارکت مؤثر در ساماندهی امور تجاری رایانه‌ای، پیش از این در قالب انجمن شرکت‌های انفورماتیک از سال ۷۳ فعال بوده‌است که در نهایت سال ۸۴ براساس مصوبه مجلس و آئین نامه هیئت وزیران، تحت عنوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای فعالیت خود را در مقیاس وسیع تری ادامه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:دادستانی کل کشور: دولت روحانی اراده‌ای برای فیلترینگ تلگرام نداشت دادستانی کل کشور: دولت روحانی اراده‌ای برای فیلترینگ تلگرام نداشت

گفتنی است که سامانه رای‌گیری سازمان نظام صنفی بر بستر بلاکچین از سوی دو شرکت ققنوس و همراستا ارائه شده بود. رای‌گیری سازمان‌های استانی روی سامانه ققنوس تا کنون بدون مشکل انجام شده، اما در دو استان تهران و البرز که همراستا مسئولیت آن را به عهده داشته، اعضای سازمان شاهد مشکلاتی بودند. این مشکلات در انتخابات استان البرز توقفی در روند رای‌گیری ایجاد نکرد، اما در استان تهران، به دلیل آنچه ترافیک حضور اعضا و حملات DDoS از داخل و خارج از کشور گزارش شده، به تعویق افتاد و نتایج آن در نهایت دقایقی پیش مشخص شد.

ناگفته نماند عصر امروز توسط ریاست فعلی سازمان نصر کشور اعلام شد گزارش تفصیلی  فنی درباره مشکلات رخ داده در انتخابات آنلاین طی چند روز آینده منتشر خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato