هیوندای از پلتفرم E-GMP برای نسل آینده خودروهای برقی رونمایی کرد

هیوندای از پلتفرم جدیدی به نام «پلتفرم ماژولار الکتریکی جهانی» یا «E-GMP» برای نسل آینده خودروهای الکتریکی خود رونمایی کرد. E-GMP نسبت به پلتفرم کنونی این خودروساز کره‌ای که برای خودروهای درون‌سوز توسعه پیدا کرده، مزایای زیادی برای خودروها به همراه دارد.

طبق اعلام این شرکت کره‌ای، خودروهای الکتریکی که با استفاده از این پلتفرم ساخته شوند، با یکبار شارژ کامل باتری بردی بیش از ۵۰۰ کیلومتر خواهند داشت و همچنین ۸۰ درصد ظرفیت باتری آن‌ها در مدت زمان ۱۸ دقیقه شارژ می‌شود.

محصولات قدرتمند این خودروساز کره‌ای با پلتفرم E-GMP می‌توانند کمتر از ۳.۵ ثانیه سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کنند و حداکثر سرعتی برابر ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت خواهند داشت.

خودروها با این پلتفرم بطور استاندارد با زیرساخت شارژ سریع ۸۰۰ ولتی و ۳۵۰ کیلوواتی سازگار خواهند بود. این پلتفرم امکان شارژ ۴۰۰ ولتی بدون نیاز به آداپتور را برای رانندگان فراهم می‌کند. این سیستم شارژ همچنین می‌تواند برق را به صورت ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت نیز تخلیه کند که با اینکار می‌توانید سایر ماشین‌های برقی را شارژ کنید.

این پلتفرم جدید هیوندای به لطف مرکز ثقل پایین‌تر باعث بهبود فرمان‌پذیری و همچنین پایداری نسل آینده خودروهای برقی می‌شود. این کار با قرارگیری موتورهای الکتریکی در محل موتورهای درون‌سوز و همچنین قرارگیری باتری‌ها زیر کف خودرو امکان‌پذیر می‌شود. این چیدمان همچنین افزایش فضای داخلی خودرو را نیز در پی دارد.

هیوندای می‌تواند با این پلتفرم خودروهای محور عقب یا چهار چرخ محرک تولید کند. این شرکت کره‌ای برای حرکت به سمت خودروهای الکتریکی اقداماتی زیادی انجام داده که برای مثال می‌توان به سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های «Arrival» و «Canoo» در سال جاری میلادی اشاره کرد.

در حال حاضر نمی‌دانیم تخصص این دو استارتاپ تا چه اندازه در توسعه پلتفرم E-GMP نقش داشته، با این حال هیوندای امیدوار است با پلتفرم جدید خود بتواند فرایند تولید را ساده‌تر و ارزان‌تر کند که کاهش قیمت محصول نهایی را در پی خواهد داشت.

این خودروساز کره‌ای به دنبال معرفی ۲۳ خودروی برقی و فروش بیش از ۱ میلیون از آن‌ها در سطح جهان تا سال ۲۰۲۵ است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟